ABGC -turniej jesienny.

Jesień mamy właściwie w pełni jednak mimo listopadowej pory i krótkich dni, golf ma się dobrze! W jesiennym turnieju, który odbył się 9 listopada wzięło udział 35 graczy. Długi weekend pomimo niepewnej pogody przyciągnął wielu golfistów. Na tradycyjny już IX Turniej Dnia Niepodległości zapisało się aż 60 osób!
Wielu uczestników zawitało w gościnne progi ABGC już w piątek.. Zwłaszcza, że w Wisełce od tego sezonu funkcjonuje znana już doskonale i doceniana przez wielu Willa Park. Doskonałe warunki a zwłaszcza wyśmienita kuchnia zachęca do wcześniejszych odwiedzin. Długie jesienne wieczory spędzone w gronie golfowych przyjaciół pokazują, jak ważna jest „pogolfowa” atmosfera. Wspomniana wcześniej Willa nadaje się dętego celu doskonale. Czego przykładem jest, zapełniona (już od piątku) każdego wieczoru golfistami, restauracja.
Wzmożona frekwencja to zasługa Pani Izy, właścicielki wspomnianego pensjonatu, która z uśmiechem wita brać golfową, wymyślając co wieczór inną wyśmienitą potrawę. A to pierś kurczaka nadziewaną serem pleśniowym, a to polędwiczki w sosie, na dziś przewidziano gulasz cielęcy z kopytkami. Na które to danie zapowiedziało się całkiem spore grono zamieszkujących także poza Willą.
O deserach nie będę pisał, bo szkoda mi tych, których tu z nami nie ma. 
Wracając do golfa – informujemy, że w turnieju jesiennym rozgrywanym w systemie Stableforta netto, zwyciężył, zdobywając 38 punktów Paweł Kurka -Binowo Park, miejsce drugie z tą samą ilością punktów zajęła Marzenna Folta- Sierra Golf Club, trzecia była Bożena Sokołowska – z Sauerland zdobywając 34 punkty.
Brutto zwyciężył Andrzej Szmit (pawulonik) zdobywając 28 punktów!
Ten ostatni był zresztą zwycięzcą i dzisiejszego spontanicznego turnieju na „kaskę”.
38 punktów netto, które nazbierał na wszystkich dołkach, spokojnie wystarczyło aby zgarnąć całą zebraną od uczestników pulę. Przed nami kolejny gorący wieczór, zwłaszcza że było słychać głosy, by wygrana została przeznaczona na zakup czegoś mocniejszego do dzisiejszej kolacji. Kolacji w Willi Park oczywiście!
Przed nami kolejny dzień zmagań w turnieju o puchar dnia niepodległości i kolejna przerwa do soboty, kiedy to zapewne coś spontanicznego na pewno się wydarzy.
Później pozostaje nam mieć już tylko nadzieję, że aura będzie dla nas łaskawa i Mikołaj nie sypnie śniegiem na swoim własnym turnieju! A póki co, warto sobie już dziś zarezerwować miejsce w Willi Park!

Marzenna FoltaBożena Sokołowska