III Polish Matchplay Championship

III Polish Matchplay Championship zakończony.
W kategorii mężczyzn ponownie obronił tytuł zdobyty w ubiegłym roku – Michał Kasprowicz. Walka o tytuł była jednak trudna.
W półfinale Michał Kasprowicz walczył z Adrianem Meronkiem. Najpierw prowadził Michał Kasprowicz, po ośmiu dołkach mając przewagę dwóch dołków. Później na prowadzenie wysunął się Adrian Meronk, uzyskując 5 dołków na birdie! Widocznie presja okazała się zbyt duża, gdyż Adrian przegrał kolejne dołki i tym sposobem mecz zakończył się 2&1;dla Michała Kasprowicza.
Piotr Ragankiewicz natomiast do ścisłego finału zakwalifikował się po porannej rozgrywce z Witoldem Grzesiakiem, który prowadził 2 up po 8. dołkach, jednak Piotr Ragankiewicz zwyciężył dołki 9, 11, 13, 15 i 16 i tym samym stosunkiem 3&2;zwyciężył w tym meczu.
W finale zmierzyli się z sobą Michał Kasprowicz i Piotr Ragankiewicz. Walka była wyrównana i trwała aż 17 dołków! Tam właśnie pojedynek został rozstrzygnięty i Mistrzem Polski Matchplay został Michał Kasprowicz.
Wśród pań zwycięstwo odniosła juniorka Katarzyna Selwent, pokonując w finale Monikę Kowalewską stosunkiem 4&3;. Drugą lokatę zajęła więc Monika Kowalewska, a trzecia była Dominika Gradecka, która zwyciężyła z Karoliną Jaworską trzema dołkami, gdy do rozegrania były jeszcze dwa.

W sobotę, po drugim dniu rozgrywek Polish Matchplay Championship, w domku klubowym Lisia Polana odbyła się oficjalna uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych w Rankingu PZG 2008. Na Lisiej Polanie zebrali się zawodnicy i goście, aby jeszcze raz przypomnieć sobie tych, którzy w minionym sezonie uzyskali najlepsze wyniki. Galę poprowadził Krzysztof Materna wraz z prezesem Polskiego Związku Golfa Piotrem Mondalskim. Puchary zostały przyznane tym, którzy w roku 2008 zwyciężyli w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Ranking Juniorów.
Trzecią lokatę zajął Konrad Stępień. Drugi był Adrian Meronk a pierwsze miejsce wśród juniorów zdobyła Martyna Mierzwa, której w sezonie 2008 udało się, wśród wielu innych zwycięstw, zatriumfować podczas Mistrzostw Polski Kobiet.
Klasyfikacja 19-34.
Na trzecim miejscu znalazł się Jacek Person, drugą lokatę zajął Łukasz Wilk, a najlepszy w tej kategorii okazał się Michał Kasprowicz, zwycięzca Mistrzostw Polski Matchplay.
Ranking Mid-Am Pań.
Beata Szmidt uplasowała się na trzecim miejscu, drugie przypadło w udziale Małgorzacie Brodowskiej, zwyciężyła Ewa Geritz (druga lokata podczas Dr Irena Eris Ladies Golf Cup).
Ranking Mid Amatorów ( Panów)
Trzecią pozycją Mozę się pochwalić Michał Poniż, którego wyprzedził Timothy Hyland, a jego z kolei Roman Glebko, który na Mistrzostwach Polski Mężczyzn zajął piątą lokatę.
Wśród seniorek trzecie miejsce zajęła Anja Muddemann, drugie Brygida Morańska, pierwsze miejsce zaś Anna Rydzkowska, która również zajęła 9. lokatę w Rankingu PZG Pań.
Wśród seniorów trzeci był Antoni Wierciński drugi Paweł Grzelak, pierwsze miejsce zajął Jan Musiolik, trzykrotny triumfator cyklu Senior Golf Tour, zdobywca drugiego miejsca podczas Mistrzostw Polski Seniorów.
Na koniec gali wręczono puchary za dwie, chyba najbardziej prestiżowe kategorie – Ranking Pań i Panów. Wśród kobiet trzecie miejsce zajęła Małgorzata Brodowska, drugie Ewa Geritz, a pierwsze – bezapelacyjnie – Martyna Mierzwa.
Puchar za trzecie miejsce w Rankingu Mężczyzn otrzymał Łukasz Wilk, drugi był Adrian Meronk, a pierwszy Michał Kasprowicz.