Paula Creamer

Solheim cup

W Halmstad w Szwecji w 2007 roku walczyło po 12 zawodniczek z Europy i Ameryki o puchar Solheim cup. Na najbliższe dwa lata puchar wciąż zostaje u Amerykanek.
Reprezentantki USA wygrały z Europejkami 16 do 12. Następna szansa na odzyskanie pucharu nastąpi za dwa lata w Stanach Zjednoczonych.
Czy gorycz porażki jest większa przez to, że miała ona miejsce w Europie?
Według Aniki Sorenstam tak naprawdę samo uczestniczenie w tym turnieju jest już zwycięstwem. Najważniejszym jest fakt jak wielu kibiców i fanów przybyło dopingować drużynę Europejek i to pomimo nienajlepszej pogody. Dziewczyny dały z siebie wszystko i naprawdę walczyły do końca. Jednak Amerykanki zrobiły to co trzeba, grały naprawdę dobrze.
W turnieju tym jako debiutantka wystąpiła Paula Creamer.
Było to dla niej jak stwierdziła wielkie wyróżnienie. Sam udział w Solheim Cup więcej znaczy niż wygrywanie. To wielki zaszczyt, kiedy dostaniesz szansę i możesz reprezentować swój kraj zwłaszcza, gdy jest się jedną z 12 zawodniczek! Takimi słowy skwitowała swój udział w tych zawodach.
Paula Creamer

„Zawsze chciałam zostać pro”
Paula Creamer urodziła się 5 sierpnia 1986 roku w Mountain View w Kaliforni. Pierwszy kontakt z kijem miała, gdy skończyła 10 lat. W czasie swej kariery jako junior wygrała w American Junior Golf Association 11 razy, a 19 narodowych amatorskich turniejów. W 2002 roku, w wieku 15 lat została członkinią zwycięskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych na PING Junior Solheim Cup. W tym samym roku reprezentowała swój kraj także na R&A;Junior Open.
W 2003 roku, 16-letnia Paula była półfinalistką zarówno w U.S. Girls’ i U.S. Women’s Amateur Championships. Zagrała i wygrała wraz z drużyną U.S. Spirit Team i jako jedna z dwóch uczniów szkół średnich przeszła cut. Reprezentowała barwy USA także na Curtis Cup. Paula została wybrana graczem roku AJGA w 2003 roku, a także jako Junior roku przez czasopismo Golf Digest’s.
Ta młoda zawodniczka została najlepszą amatorką w 2004 roku. Powtórzyła także swój poprzedni wynik jako półfinalistka w U.S. Girls’ i U.S. Women’s Amateur Championships.
Paula Creamer wygrywa LPGA’ SYBASE Paula wypracowała sobie możliwość zagrania w LPGA w 2005 roku po swoim zwycięstwie z pięciopunktową przewagą na LPGA Tour Qualifying School w 2004 roku. Zwycięstwo uczyniło ją najmłodsza zawodniczką, która kiedykolwiek wygrała ten turniej. Paula stała się zawodową golfistką po skończeniu finałowej rundy.22 maja 2005 roku zdobyła pierwsze zwycięstwo w turnieju LPGA wygrywając Sybase Classic w Nowym Jorku. Kilka miesięcy przed swymi 19 urodzinami Paula została drugą najmłodszą laureatką turnieju LPGA w historii. Kilka dni po jej triumfie w Nowym Jorku, Paula ukończyła Pendleton High School na Florydzie. W lipcu tego roku poleciała do Europy, gdzie zgarnęła pierwszą nagrodę na Evian Master we Francji. Następnie pokazała swoją klase na NEC Open i w Master GC Ladies Classic, które należą do Japanese LPGA tour. We wrześniu stała się najmłodszą zawodniczką w drużynie w Solheim Cup.
Dlaczego lubimy Paulę?
Paula zarobiła milon przed skończeniem 20 lat, jest młoda zdolna i… świetnie wygląda

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.