Paula Creamer

Solheim cup

W Halmstad w Szwecji w 2007 roku walczyło po 12 zawodniczek z Europy i Ameryki o puchar Solheim cup. Na najbliższe dwa lata puchar wciąż zostaje u Amerykanek.
Reprezentantki USA wygrały z Europejkami 16 do 12. Następna szansa na odzyskanie pucharu nastąpi za dwa lata w Stanach Zjednoczonych.
Czy gorycz porażki jest większa przez to, że miała ona miejsce w Europie?
Według Aniki Sorenstam tak naprawdę samo uczestniczenie w tym turnieju jest już zwycięstwem. Najważniejszym jest fakt jak wielu kibiców i fanów przybyło dopingować drużynę Europejek i to pomimo nienajlepszej pogody. Dziewczyny dały z siebie wszystko i naprawdę walczyły do końca. Jednak Amerykanki zrobiły to co trzeba, grały naprawdę dobrze.
W turnieju tym jako debiutantka wystąpiła Paula Creamer.
Było to dla niej jak stwierdziła wielkie wyróżnienie. Sam udział w Solheim Cup więcej znaczy niż wygrywanie. To wielki zaszczyt, kiedy dostaniesz szansę i możesz reprezentować swój kraj zwłaszcza, gdy jest się jedną z 12 zawodniczek! Takimi słowy skwitowała swój udział w tych zawodach.
Paula Creamer

„Zawsze chciałam zostać pro”
Paula Creamer urodziła się 5 sierpnia 1986 roku w Mountain View w Kaliforni. Pierwszy kontakt z kijem miała, gdy skończyła 10 lat. W czasie swej kariery jako junior wygrała w American Junior Golf Association 11 razy, a 19 narodowych amatorskich turniejów. W 2002 roku, w wieku 15 lat została członkinią zwycięskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych na PING Junior Solheim Cup. W tym samym roku reprezentowała swój kraj także na R&A;Junior Open.
W 2003 roku, 16-letnia Paula była półfinalistką zarówno w U.S. Girls’ i U.S. Women’s Amateur Championships. Zagrała i wygrała wraz z drużyną U.S. Spirit Team i jako jedna z dwóch uczniów szkół średnich przeszła cut. Reprezentowała barwy USA także na Curtis Cup. Paula została wybrana graczem roku AJGA w 2003 roku, a także jako Junior roku przez czasopismo Golf Digest’s.
Ta młoda zawodniczka została najlepszą amatorką w 2004 roku. Powtórzyła także swój poprzedni wynik jako półfinalistka w U.S. Girls’ i U.S. Women’s Amateur Championships.
Paula Creamer wygrywa LPGA’ SYBASE Paula wypracowała sobie możliwość zagrania w LPGA w 2005 roku po swoim zwycięstwie z pięciopunktową przewagą na LPGA Tour Qualifying School w 2004 roku. Zwycięstwo uczyniło ją najmłodsza zawodniczką, która kiedykolwiek wygrała ten turniej. Paula stała się zawodową golfistką po skończeniu finałowej rundy.22 maja 2005 roku zdobyła pierwsze zwycięstwo w turnieju LPGA wygrywając Sybase Classic w Nowym Jorku. Kilka miesięcy przed swymi 19 urodzinami Paula została drugą najmłodszą laureatką turnieju LPGA w historii. Kilka dni po jej triumfie w Nowym Jorku, Paula ukończyła Pendleton High School na Florydzie. W lipcu tego roku poleciała do Europy, gdzie zgarnęła pierwszą nagrodę na Evian Master we Francji. Następnie pokazała swoją klase na NEC Open i w Master GC Ladies Classic, które należą do Japanese LPGA tour. We wrześniu stała się najmłodszą zawodniczką w drużynie w Solheim Cup.
Dlaczego lubimy Paulę?
Paula zarobiła milon przed skończeniem 20 lat, jest młoda zdolna i… świetnie wygląda