Wisłoka Golf – za darmo

Kolejne obiekty golfowe na południu Polski

Wisłoka Golf – za darmo

Nie ma takiego złego, co by na dobre nie wyszło. Kilka dni temu na forum dyskusyjnym jednego z portali internetowych starliśmy się z jej uczestnikiem w sprawie dostępności Reguł Golfa dla początkujących. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w Dębicy jest drajwing, z którego chętni mogą korzystać za darmo! Wiesław Klima, który prowadzi szkolenie na polu w Ochmanowie, jest także dojeżdżającym instruktorem w Dębicy i dla tamtejszych zapaleńców prowadzi kurs Zielonej Karty.
W rozmowie z nami potwierdził, że tuż obok słynnej przed laty z zapaśników Dębicy, w Latoszynie, 500 metrów od trasy A-4, powstał prywatny drajwing. Wbrew nazwie, drajwera lepiej na nim nie używać, gdyż ma tylko 150 metrów długości, ale do siódemki, uderzać można spokojnie. Na zapaleńców czekają cztery stanowiska i darmowe koszyki z piłkami. Jest to koleżeńska inwestycja byłych sportowców, którzy z aktywną rekreacją rozstać się nie potrafią. Właściciel chętnie widzi gości i nie każe im płacić. Dlatego, zgodnie z obietnicą, daną naszym internetowym interlokutorom, informujemy o tym golfową społeczność.
Ba, okazuje się, że z drugiej strony Dębicy powstaje prywatna, (ale nie będzie to bezpłatny obiekt, koszta są zbyt wysokie) – sześciodołkowa Akademia, w dopieszczonym ogrodzie. Może być dostępna już przed tegoroczną jesienią. Jeśli do tego dodamy, że w pobliżu rzeki Wisłoka znajdują się tereny nadające do budowy pełno wymiarowego pola golfowego, można tylko życzyć tamtejszym zwolennikom golfa sukcesu w realizacji kolejnej inicjatywy.