Penta TP

1 grudnia światło dzienne (dla masowego odbiorcy) ujrzy nowa piłka firmy TaylorMade Penta TP. Jest to pierwsza na świecie piłka 5 częściowa. Oficjalnego info jeszcze nie ma, ale poczytać można.
Sergio Garcia oraz Retief Goosen używali tej piłki podczas PGA Champoinship na polu w Hazeltine
Prace nad tą piłką trwały 3 lata. Piłka będzie dostępna w sprzedaży po 1 grudnia. Zgodnie z tym, co mówią przedstawiciele firmy TaylorMade, 5 sierpnia piłka została zarejestrowana w USGA i będzie spełniała wszystkie wymogi.
Celem piłki Penta TP jest zoptymalizowanie wyników w pięciu kluczowych obszarach: driver, długie żelaza, średnie żelaza, krótkie żelaza oraz wedge („Penta” – pięć)

Penty TP pokryta jest miękkim uretanem. Materiał ten zapewnia większy spin oraz niższa trajektorię przy grze wedge’ami dla większej kontroli. Zewnętrzna warstwa, która znajdziemy tuż pod białą powłoką posiada największa kompresję. Kolejna warstwa jest „najszybsza”, TaylorMade twierdzi, że to właśnie ta warstwa odpowiada za optymalną rotacją dla prędkości startowej piłki poniżej 120 mil na godzinę – krótkie żelaza profesjonalnych graczy.

Kolejna warstwa jest średnio twarda i aktywuje się przy prędkościach piłki pomiędzy 120 – 140 mil na godzinę (średnie żelaza). Warstwa wewnętrzna została zaprojektowana w celu osiągania wysokiej trajektorii oraz niskiej rotacji dla prędkości piłki 140 – 160 mil na godzinę (długie żelaza)

Zamknięte pod tymi wszystkim warstwami jest jądro. Jest ono zrobione z materiału ekstremalnie szybkiego, o małej kompresji. Tylko gracze z najszybszym swingiem będą mogli je aktywować. Ci, którzy to zrobią mogą oczekiwać większej prędkości oraz mniejszej rotacji przy grze driverem.

TaylorMade oczekuje, że Penta TP będzie szeroko stosowana przez ich graczy na turniejach w USA i Europie. Piłka był już testowana nie tylko przez Sergio Garcia i Refief’a Goosen’a, ale również przez takich graczy jak Dustin Johnson, Jason Day, Justin Rose. Producent twierdzi również, że piłka ta równie dobrze może być stosowana przez graczy o wolniejszym swing’u oraz amatorów, gdyż została zaprojektowana dla zwiększenia prędkości i dystansu oraz zapewnienia niesamowitego czucia w okolicach green’u.
penta

opracował
Michał Kulczyński
Golf Zone