Ramsay zwycięzcą

Znamy już zwycięzcę drugiej edycji turnieju DHL Wrocław Open z cyklu European Challenge Tour. Został nim lider po trzech dniach rywalizacji Szkot Eric Ramsay.
Eric Ramsay prowadzenie w turnieju wywalczył już w pierwszej rundzie, ustanawiając przy okazji nowy rekord pola Toya G&CC;. Imponujący wynik 61 uderzeń, 9 poniżej par był również jednym z najniższych wyników w historii European Challenge Tour. Drugiego dnia Ramsay zagrał 68 i utrzymał się na. pozycji lidera. Musiał się jednak podzielić nią ze swoim rodakiem Scottem Jamiesonem. Trzecia runda to kolejny spektakularny rezultat Ramsaya (65, -5). Do finałowej rundy zawodnik wchodził z 4 uderzeniami przewagi nad Jamiesonem.
W ostatniej rundzie Ramsay grę rozpoczął od dwóch birdie na trzech pierwszych dołkach, podczas gdy Jamieson powoli spadał o kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej. W sumie zagrał on swoją najsłabszą rundę podczas całego turnieju – +4 – po tym jak aż na 6 dołkach zaliczył birdie. Szczególnie niepomyślnie zawodnik rozpoczął drugą dziewiątkę, na której aż 4 dołki pod rząd zaliczył po bogeyu. Ramsay umacniał w tym czasie swoją pozycję lidera i mimo dwóch bogeyów na dołkach 15 i 18 żadnemu zawodnikowi nie udało się odebrać mu wypracowanego w trakcie czterech dni zwycięstwa.