Zapraszamy na golfa.

Zapraszamy na golfa. Impreza dla wrocławian z najlepszymi polskimi golfistami

„Golf jest dla każdego” to impreza zorganizowana specjalnie dla mieszkańców Wrocławia i okolic. Poprowadzą ją najlepsi polscy golfiści Adrian Meronk i Mateusz Gradecki. Na mieszkańców czeka nauka gry w golfa, konkursy z nagrodami, pokazy i turnieje. Organizatorzy zapraszają 18 lipca do Kopalni Strefy Wakacji w podwrocławskich Paniowicach.

Na uczestników wydarzenia „Golf jest dla każdego”czeka wiele atrakcji,w tym nauka gry dla dorosłych oraz dla dzieci, minigolf dla najmłodszych, turniej footgolfa, konkursy na najbliższe i najdalsze uderzenie, trafianie do pływających po jeziorze celów,turnieje krótkiej gry, a także występy Adriana Meronka i Mateusza Gradeckiego.

– Zależy mi, by golf w Polsce był dostępny jak każdy inny sport, dlatego postanowiłem wziąć udział w tej akcji. Kopalnia Strefa Wakacji to także świetne miejsce na letni relaks, więc pomysł promocji golfa w plażowej scenerii jest rewelacyjną inicjatywą – mówi Adrian Meronk.

Piłką do jeziora

Meronk i Gradecki przyjadą do Kopalni, by zaprezentować nieco trickshotów, wymagających uderzeń, rozegrać konkursy a także wziąć udział w spektakularnym Drive Bomba, czyli uderzeniami do jeziora pływającymi piłkami.

– Zabawa golfem na kąpielisku, basenie czy w centrum miasta to szansa na popularyzację tego sportu, zwłaszcza wśród dzieciaków, na czym mi szczególnie zależy. Mam nadzieję, że wraz z Adrianem zachęcimy gości Kopalni do odwiedzenia również pola golfowego- mówi Mateusz Gradecki.

Na uczestników czekają specjalne nagrody, jak choćby vouchery na naukę gry, wejściówki do Kopalni czy nawet voucher na grę z jednym z ambasadorów inicjatywy. Akcję wspierają golfiści amatorzy, którzy pokochali ten sport, m.in. mistrz świata w rzucie młotem i złoty medalista igrzysk olimpijskich Szymon Ziółkowski oraz Wojtek Lajan Witczak, członek zespołu Afromental.

Plażowanie z golfem

Kopalnia Strefa Wakacji to kompleks rekreacyjny zbudowany wokół akwenu mieszczącego się na terenie dawnej żwirowni w Paniowicach, zaledwie 2 km od Wrocławia. To miejsce letniego wypoczynku mieszkańców regionu. W lipcowy weekend, oprócz plażowania, będą mogli dodatkowo zapoznać się z zasadami gry w golfa.

– Nasz obiekt co weekend odwiedza kilka tysięcy osób. Postanowiliśmy więc wykorzystać ten potencjał, by pokazać naszym gościom, jak ciekawym sportem jest golf – mówi Paweł Eilmes, prezes zarządu Kopalni Strefy Wakacji. – Naszym celem jest przełamanie stereotypów związanych z tą dyscypliną, pokazanie, że nie wymaga ani specjalnego przygotowania, ani wyjątkowych warunków zewnętrznych. Zaprezentujemy grę w golfa na terenie obiektu sportowo-rekreacyjnego jako aktywność widowiskową, ciekawą, niedrogą oraz dostępną dla niemal każdego, niezależnie od wieku, płci i statusu materialnego – dodaje.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl