Match Play Championship 2009 – Modry las

Zwycięstwem lidera rankingu zawodowych golfistów, Petera Bronsona zakończył się ostatni w tym sezonie turniej zawodowy PGA Polska, rozgrywany w dniach 26-28 października 2009 na polu Modry Las.
Pierwsza runda wyłoniła 16 najlepszych graczy. Wśród nich znaleźli się dwaj Amerykanie, Anglik, Irlandczyk, Szkot, Australijczyk i dziesięciu Polaków. Większość znała już pole z poprzednich edycji turnieju, który po raz trzeci rozgrywany był w formacie match-play. Tym razem na kilku dołkach starty ustawiono na najdalej oddalonych od flagi „champions tee”, co dla sporej grupy zawodników stanowiło prawdziwe wyzwanie.

Droga Bronsona do finału wiodła przez starcia z Ryszardem Kozierasem i Markiem Sokołowskim. W półfinale Peter stoczył, podobnie jak w roku ubiegłym, pojedynek z Marcinem Stelmasiakiem, wygrywając 4&3;.
Drugim finalistą był Szkot Mark Henderson. Do finału doszedł pokonując po kolei Jakuba Budaja, następnie Paula Mc Loughlina, a w półfinałach pro młodego pokolenia – Maksa Sałudę. Finałowy pojedynek zakończył się dla Hendersona na piętnastym dołku, po którym Bronson uzyskał już cztery dołki przewagi. Po raz pierwszy mogliśmy obserwować grę zawodowców na tym najpiękniejszym na polu dołku z najdalszych startowych tee, co przy normie trzech uderzeń na „par” wymagało precyzyjnego uderzenia żelazem na odległość blisko 200 metrów.
Nie udało się poprawić lokaty Marcinowi Stelmasiakowi, który podobnie jak w ubiegłorocznych rozgrywkach w Modrym Lesie znalazł się na trzeciej pozycji. Tuż za nim uplasował się Maks Sałuda. Piąte miejsce zajął Australijczyk David Ekberg a szóste Marek Sokołowski. Pierwszą ósemkę zmykają Paul Mc Loughlin i Jan Lubieniecki.