OPEN CHAMPIONSHIP OF DIPLOMACY

OPEN CHAMPIONSHIP OF DIPLOMACY

Turniej stał się okazją do nieformalnego spotkania Dyplomatów reprezentujących swoje państwa w naszym kraju. Intencją organizatorów było zbliżenie ludzi różnych nacji, kultur i systemów politycznych poprzez grę w golfa. Spotkanie, które nie było obarczone uciążliwym, protokołem dyplomatycznym, a przez to umożliwiło swobodną rozmowę, zawarcie nowych znajomości oraz pogłębienie już istniejących. Spotkaniu towarzyszyła atmosfera sportowej rywalizacji, a także wspaniała zabawa i mnóstwo emocji. Turniej rozegrano w formacie stableford netto i brutto, w kategorii Dyplomaci oraz Open.
Ta ostatnia umożliwiła zaproszenie przedstawicieli sfer nie związanych na co dzień ze światem dyplomacji. Gośćmi byli przedstawiciele biznesu, polityki oraz kultury i sportu. Wśród dyplomatów triumfowali przedstawiciele krajów azjatyckich. Tytuły zdobyli kolejno Myltykbay Kazhyolla, Utembayev Yerik z Kazachstanu oraz Kim Shik z Korei Południowej.
W klasyfikacji brutto pierwsze miejsce uzyskał Marek Janiec, drugie Marek Tymiński, a Sławomir Michalski zajął trzecią pozycję. W rozgrywkach netto prym wiodły golfistki – zwyciężyła Monika Stańczak z wynikiem 40 punktów, na drugiej pozycji uplasowała się Bożena Wygonowska, a Marcin Michalski zdobył trzecie miejsce.
Przybyłych kilkudziesięciu gości zaproszono na piknik golfowy okraszony licznymi atrakcjami, podczas których do wygrania były nagrody dodatkowe, takie jak kursy golfa i pakiety green fee , czy karnety do sieci fitness klubów. Ponadto goście mogli uczestniczyć w jazdach próbnych samochodami, a także odwiedzić Strefę Relaksu. Bogaty program spotkania zwieńczył (entuzjastycznie przyjęty) występ znanej piosenkarki, tancerki i choreografki Ewy Kuklińskiej.