Integracyjny w Binowie.

Integracyjny w Binowie.
W niedzielę w Binowie odbył się turniej integracyjny. „Młodzi „ golfiści mieli okazję zagrać w towarzystwie starych golfowych wyjadaczy na dużym polu. Przyjazna formuła rozgrywanego turnieju gwarantowała dobrą zabawę a co ważne dobre wyniki. Grano drużynowo, według zasady uderzania przez wszystkich członków drużyny najlepszej piłki, gdzie wszyscy uderzają z tego samego miejsca, aż do trafienia do dołka. Jest to bardzo przyjazna forma turnieju, szczególnie dla osób początkujących. Także dla zaawansowanych, bo uczy strategii i pozwala na prawie bezkarne granie ryzykownych uderzeń. Jest to także nauka dla początkujących , którzy czasami nie wiadomo skąd czerpiąc informację na temat reguł gry w golfa, potrafią naprawdę zadziwić „ nowymi zasadami”.
Ot chociażby jako standard możemy przytoczyć krążącą wśród początkujących zasadę, że nie wolno przekroczyć nogą, linii wyznaczonej przez znaczniki na tee! W celu rozwiania wszelkich wątpliwości przytaczamy regułę 11 która mówi o tym zagadnieniu.
11-1. Ustawianie piłki w obszarze tee
Gdy gracz wprowadza do gry piłkę z obszaru tee, musi być ona zagrana z obrębu obszaru tee bezpośrednio z powierzchni gruntu lub zgodnego z Regulaminem kołeczka tee umieszczonego w lub na powierzchni gruntu. Dla potrzeb niniejszej Reguły, powierzchnia gruntu to także nierówności nawierzchni (ukształtowanej przez gracza lub naturalnej) oraz piasek lub inne naturalne substancje (umieszczone lub nie przez gracza). Jeżeli podczas ustawiania piłki do uderzenia gracz użyje niezgodnego z Regułami kołeczka tee lub innego przedmiotu w celu wyniesienia piłki ponad powierzchnię, zostanie on zdyskwalifikowany. Gracz może stać poza granicami obszaru tee, aby zagrać piłkę znajdującą się w jego granicach.
11-2. Znaczniki tee
Zanim gracz wykona pierwsze uderzenie dowolną piłką z obszaru tee granego dołka, znaczniki tee uważane są za umieszczone na stałe. W takich warunkach, jeżeli gracz przesunie lub pozwoli na ich przesunięcie, by ułatwić sobie ustawienie, obszar zamierzonego swingu lub linię gry, otrzyma karę za złamanie Reguły 13-2.
11-3. Gdy piłka spadnie z kołeczka tee
Jeżeli piłka, która jeszcze nie jest w grze, spadnie z kołeczka tee lub zostanie z niego strącona przez gracza podczas adresowania, może być na nim ponownie ustawiona bez kary. Jeżeli jednak w takich okolicznościach wykonane zostanie uderzenie, bez względu na to, czy piłka jest w ruchu, czy też nie, uderzenie się liczy, ale gracz nie podlega żadnej karze.
11- 4. Uderzenie spoza obszaru tee
a. Match play
Gdy gracz rozpocznie rozgrywanie dołka spoza obszaru tee, przeciwnik może natychmiast zażądać anulowania tego uderzenia i zagrania piłki, bez kary, z obszaru tee.
b. Stroke play
Gdy gracz rozpocznie rozgrywanie dołka spoza obszaru tee, otrzymuje karę dwóch uderzeń i musi ponowić zagranie piłki, ale z obszaru tee. Jeżeli gracz wykona uderzenie z kolejnego obszaru tee bez poprzedniego naprawienia swego błędu lub w przypadku grania ostatniego dołka rundy opuści ostatni putting green bez zgłoszenia chęci naprawienia swego błędu, jest zdyskwalifikowany. Uderzenia spoza obszaru tee oraz wszystkie następne uderzenia wykonane przez zawodnika przed naprawą tego błędu nie są doliczane do jego wyniku.

Wracając do turnieju integracyjnego, jak powiedział Sławek Piński, nie spodziewał się wielkiej frekwencji i nagrody przewidziano dla pierwszego miejsca w kategorii brutto i netto. Tymczasem w turnieju wzięło udział 12 drużyn! Atmosfera była gorąca, ale to raczej ze względu na doskonałą pogodę. W zimne napoje można było nabyć bez problemu nawet w najdalszym zakątku pola, o co zadbał sam szef kuchni.
Dobre wyniki wprawiły golfistów w doskonałe humory i taras klubowy wcale nie świecił pustkami i większość uczestników dotrwała do ceremonii wręczenia nagród.
Wyniki turnieju
BRUTTO
1 Tutko Sylwester ,Tutko Michał, Kudasz Lubomira, Świderska Grażyna -68
2 Piński Sławomir, Hordyjewicz Janusz Dubicki Ryszard Potepa Andrzej -69
3 Folta Zbigniew, Masztalerz Krzysztof Rogoziński Roman Wojnarowski Adam -70