The Open Championship w St Andrews

PILSNER URQUELL DLA MIŁOŚNIKÓW GOLFA

Marka z tradycjami oficjalnym piwem najstarszego turnieju golfowego świata –
The Open Championship w St Andrews.

Od 15 do 18 lipca br. w szkockim St Andrews odbędzie się kolejna edycja rozgrywanego już
od ponad 150 lat turnieju golfowego The Open Championship. Oficjalnym piwem turnieju
od dwóch lat jest Pilsner Urquell – marka o równie wielowiekowych tradycjach.
Jej ambasadorem podczas tegorocznych zawodów będzie legendarny Anthony „Tony” Jacklin.
Z tej okazji w lipcu na stronie www.pilsner.pl będzie można wziąć udział w konkursie golfowym. Do wygrania profesjonalny sprzęt do golfa o wartości 4500 złotych.
Prawdziwe pochodzenie golfa jako dyscypliny sportowej nie jest do końca jasne. Niektóre wzmianki wskazują na to, że golf wywodzi ze Szkocji, z czasów późnego średniowiecza. Nie dziwi zatem fakt, że to właśnie na Wyspach Brytyjskich od ponad 150 lat rozgrywane są jedne z najbardziej prestiżowych i najstarszych zawodów golfowych świata – The Open Championship.
Pierwsze zawody The Open Championship odbyły się w 1860 roku na zachodnim wybrzeżu Szkocji,
w leżącym nieopodal Glasgow mieście Prestwick. Od tamtej pory zawody odbywają się (z drobnymi wyjątkami) raz do roku na jednym z 14 pól golfowych Wielkiej Brytanii, przyciągając miłośników golfa
z różnych stron świata. W zeszłym roku puchar zwycięzcy po raz pierwszy zdobył 37-letni Amerykanin Stewart Cink pokonując pięciokrotnego mistrza, 59-letniego Toma Watsona. Także i w tym roku
o puchar zawalczą profesjonaliści i amatorzy z całego świata. Pula nagród wynosi około 4 miliony funtów. Zwycięstwo zatem będzie miało nie tylko prestiżowy, ale także i finansowy wymiar.
Aby uczcić 150 rocznicę The Open Championship 14 lipca organizatorzy przewidzieli także pozakonkursowe zawody specjalne, rozgrywane na czterech dołkach pola „Old Course”. Wezmą w nich udział dawni mistrzowie golfa. W 2000 roku w podobnych zawodach rozegranych na tym samym polu udział wziął urodzony w 1912 roku wielokrotny mistrz golfa Sam Snead. Kto ostatecznie zagra w tym roku nadal pozostaje tajemnicą, wiadomo jednak, że o zwycięstwo zawalczy m.in. tegoroczny ambasador marki Pilsner Urquell, Anthony „Tony” Jacklin, zwycięzca The Open Championship z 1969 roku i legenda brytyjskiego golfa. W wieku 26 lat pobił wszelkie rekordy wydajności w historii Wielkiej Brytanii w golfa. Zagrał w 27 turniejach The Open Championships, w tym w pięciu rozgrywanych na polach St Andrews. Jako ambasador marki pełnić on będzie także podczas zawodów rolę gospodarza w namiocie VIP-owskim Pilsner Urquell.
W ramach działań promujących tegoroczny turniej The Open Championship, Pilsner Urquell podejmie działania także w Polsce. W lipcu na stronie www.pilsner.pl rozpocznie się konkurs, w którym główną nagrodą będzie sprzęt do gry w golfa. Wartość tego profesjonalnego wyposażenia golfowego to 4500 złotych.
Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie i odpowiedzieć na pytania zadawane przez… Mariusza Czerkawskiego. Światowej sławy polski hokeista, po zakończeniu zawodowej kariery, od 2009 roku oddaje się grze w golfa, podobnie jak wielu znanych sportowców. Warto wziąć udział w tej niebanalnej zabawie.
Pilsner Urquell jest oficjalnym piwem The Open Championship od 2009 roku. Jego wytrawny smak
i wielowiekowa tradycja idealnie wpisują się zarówno w gusta uczestników turnieju, jak i w prestiżowy charakter imprezy. W tym roku piwo Pilsner Urquell podane zostanie blisko 230 tysiącom widzów, którzy będą mogli go spróbować, korzystając z jednego z siedmiu barów obsługujących łącznie
120 stanowisk. W ciągu tygodnia organizatorzy spodziewają się, że widzowie i zawodnicy zamówią ok. 100.000 pintów piwa (1 pint to ok. 0,56 l) i 850 zgrzewek piwa puszkowanego.
Umowa między R&A;(firmą zarządzającą turniejem The Open Championship) oraz
SABMiller (zarządzającym marką Pilsner Urquell) została zawarta na 5 lat. Tym samym pierwszy
i jedyny na świecie pilzner, Pilsner Urquell, podawany będzie także gościom w 2011 podczas turnieju w Royal St. George’s, w 2012 w Royal Lytham oraz w 2013 w St. Annes.