Michał Poniż najlepszym Mid Amatorem w Polsce!

Kto z weteranów golfa nie zna Miśka? Chyba takich nie ma. To jeden z bardzo wąskiego grona golfistów którzy mogą szczycić się np. uczestnictwem w najstarszym cyklicznym turnieju w Polsce, mamy tu na myśli oczywiście Polonię Cup rozgrywaną w ABGC. Tam też Michał nie jeden raz tryumfował. Choć miał też okres zajmowania najgorszych miejsc, mamy tu na myśli czwarte lokaty które jak sam twierdził zaczynały mu już lekko ciążyć. Przełamanie złej passy Michał zawdzięcza …. hm kto zna Miśka to się domyśli, a kto nie to też powinien. . Jest jeszcze coś innego oprócz Redbula co jak widać dodaje skrzydeł.
Rundę finałową Michał Poniż rozegrał 75 uderzeniami. To raptem 2 birdie 11 parów i 5 bogey’ów. Bardzo dobra pierwsza dziewiątka – 35 uderzeń i druga zupełnie niezła bo 40. Pierwsze dziewięć dołków dało mu przewagę nad liderem z poprzedniego dnia – Włodzimierzem Stańczakiem – który na starcie miał dwa strzały przewagi, ale już po pierwszej dziewiątce przegrywał 4 uderzeniami. I mimo heroicznej walki na drugiej dziewiątce (37 uderzeń), ostatecznie uległ mistrzowi jednym uderzeniem.
Na uwagę zasługuje Arkadiusz Majsterek, który po dwóch rundach był na drugiej pozycji, dwa uderzenia więcej w rundzie finałowej świadczy o równej grze i dobrym przygotowaniu. Łącznie z 239 uderzeniami zajął trzecią pozycję, ale też pierwszą w netto . Czwarte miejsce zajął Michał Kasprowicz i Roman Glebko. Obydwaj zawodnicy w ciągu trzech rund wykonali łącznie 242 uderzenia.
Wśród pań puchar pierwsze miejsce w klasyfikacji stroke play brutto uzyskała zwyciężczyni niedawno rozgrywanego turnieju Dr. Ireny Eris, Oksana Wojtkiewicz z sumą 254 uderzeń. W kategorii netto pierwszą pozycję zajął Bogdan Szpilman, przed Cezarym Hermanowskim i Tomaszem Onichowskim,
W grupie Seniorów mistrzem Polski został Antoni Wierciński z wynikiem 238 uderzeń, o dwa uderzenia więcej i drugie miejsce zajął Włodzimierz Pawlik, trzeci z wynikiem 251 był Bogusław Bill.
Netto 1 miejsce Antoni Wierciński ,2 Szwarc Jarosław i 3 Pawlik Włodzimierz to według wyników.Z uwagi na nie łączenie nagród brutto i netto oficjalnie w kategorii netto pierwszy był Jarosław Szwarc, drugi Leszek Zembrowski i trzeci Zdzisław Krupa. Najlepszą seniorką została z wynikiem 270 na 19 pozycji brutto- Elżbieta Panas.
Taki sam wynik i pozycję w kategorii brutto uzyskał nowy prezes PZG Marek Michałowski.

W grupie( młodzików) czyli 19-34 wygrał ostatecznie Wojtek Świniarski wynikiem 214 uderzeń, drugie miejsce zajęła Martyna Mierzwa (216) i trzecie Sebastian Musiolik ex aequo z Mateuszem Jędrzejczykiem (218).
Netto według wyników pierwszy był Sebastian Musiolik, 2 Wojciech Świniarski i 3 Mikołaj Wojnowski ( brutto 8). Z uwagi na nie łączenie nagród brutto i netto oficjalnie w kategorii netto pierwszy był Mikołaj Wojnowski.2 Robert Majchrzak i 3 Rafał Majchrzak.