Z przymrużeniem oka , czyli co na weekend?

Co na weekend?
Zapowiada się dosłownie gorący weekend! Termometry wariują , żar leje się z nieba. Naturalnie ciągnie człowieka nad wodę i tam właśnie redakcja zamierza spędzić, chłodząc się oczywiście w falach Bałtyku, najbliższe gorące dni…
Zacznijmy więc od pól nadmorskich…i tak:
AMBER BALTIC GOLF CLUB
Proponuje udział w
MISTRZOSTWACH AMBER BALTIC GOLF CLUB i PANORAMY.
Zapraszają tam wszystkich golfistów do udziału w Mistrzostwach ABGC oraz Mistrzostwach Panoramy GC, które odbędą się w dniach 3-4.07.2010. Regulamin turnieju – w dziale turnieje. Rejestracja do turnieju pod tel. 91 3265 110 lub na adres email turnieje@abgc.pol.pl z dopiskiem “MISTRZOSTWA ABGC I PANORAMY”
OPŁATA WPISOWA:
■ 280 PLN gość ■ 200 PLN gość junior ■ 80 PLN członek ABGC ■ 60 PLN członek ABGC junior
■ 230 PLN członek Panorama GC
Opłata wpisowa obejmuje: 2 dni turniejowe, pakiety lunchowe podczas dni turniejowych, obiady podczas dni turniejowych.
Płatne do dnia 02.07.2010
Zawodowo w Sierra!
Też blisko morza, ale trzeba dojechać. 3 i 4 lipca, na polu Sierra Golf Club amatorzy i zawodowcy powalczą o tytuł najlepszego w klasyfikacji i nagrody. Pierwsze tegoroczne zawody cyklu zostały rozegrane na polu Toya Golf&CC;. W klasyfikacji generalnej zwyciężył wówczas amator Wojciech Świniarski, który pokonał także najlepszego zawodowca PGA Polska – Petera Bronsona. Trzymamy kciuki, aby także tym razem amatorzy pokazali Pro gdzie raki zimują. Rywalizacja z pewnością będzie bardzo zacięta. Może wypadałoby zmienić zasady i to „profesjonaliści” powinni płacić za grę z amatorami? W końcu to oni podnoszą (przynajmniej niektórzy amatorzy) poziom zawodów!
Opłaty Turniejowe
Amator członek PZG 450 zł
Amator członek PZG i klubowicz w miejscu rozgrywania danych zawodów 200 zł
Junior członek PZG 225 zł
Junior członek PZG i klubowicz w miejscu rozgrywania zawodów 100 zł
Amator nie członek PZG 600 zł
Zawodowiec członek PGA Polska 100 zł
Non – Amateur 200 zł
Zawodowiec nie członek PGA Polska 450 zł

Nieco dalej od morza , ale jest cień bo drzew sporo czyli w Modrym Lesie 3 lipca możemy wziąć udział w TURNIEJU I ROCZNICY OTWARCIA MODREGO LASU GC
Ale jak kiedyś w myśl ustawy o przeciwdziałaniu i walce z ….
WOLNO od 13:00! Czyli nie jak w westernie w samo południe a nieco po. Nie ma się co dziwić bo …..
Po turnieju będzie przeprowadzana degustacja whisky Single Malt, a ok. godz. 20:00 przewidziane jest ognisko i pieczenie kiełbasek. Proponujemy zachować szczególną ostrożność i nie chuchać zbyt blisko ognia, zwłaszcza po degustacji. Po powodzi nadchodzi susza i szkoda lasu.
Zasady Turnieju:
Format gry: – Stableford netto i brutto;
Opłaty:
– Członkowie Modry Las GC – 50 zł
– Członkowie Modry Las GC tymczasowi– 75 zł
– Juniorzy – 80 zł
– Pozostali Goście – 100 zł
Dla Gości istnieje możliwość zagrania rundy towarzyskiej 4 lipca (niedziela) za 155 zł (płatne razem z opłatą turniejową).

Hm a kandydaci wciąż mają nadzieję na „jakąś” frekwencję przy urnach. Właśnie sobie uświadomiliśmy iż ostatnio głoszone hasło „ nie bądź durny idź do urny” można odebrać nieco opacznie . Proponujemy ten rym zastosować jako slogan marketingowy bankrutującego ZUS-u.

My tu o zagrożeniu pożarowym, a na południu kraju niektórym się ulało i teraz wypada ich wesprzeć w niedoli. W Częstochowie 4 lipca w RPGC odbędzie się
Turniej charytatywny SOPRTOWCY & CELEBRYCI DZIECIOM POWODZIAN.
Zgłoszenia pod nr tel.: 34 32 99 363 lub 601 384 979 oraz pod adresem: poczta@landgolf.pl

Opłata dla graczy turniejowych: 300 pln

Opłata za wstęp na pole dla uczestników akademii golfa i imprezy charytatywnej: 150 pln

Całkowity dochód zostanie przekazany na usunięcie skutków powodzi i remont trzech placówek edukacyjnych w Częstochowie.
Będzie się działo bo swój udział zapowiedzieli już m.in.:

Jerzy Dudek, Mariusz Czerkawski, Robert Korzeniowski, Mikołaj Grabowski, Tomasz Karolak, Tomasz Kot, Anna Mucha, Agnieszka Dygant, Kacper Krupicz, Ania Wyszkoni, Iwona Pawlowicz.
Ponadto odbędzie się aukcja a przedmioty przeznaczone na aukcję to :
– koszulka Ronaldo z podpisami piłkarzy klubu Real Madryt ufundowana przez Jerzego Dudka
– kij hokejowy i koszulka reprezentacji Polski od Mariusza Czerkawskiego
– koszulka najlepszego zawodnika Mistrzostw Europy w siatkówce od Piotra Gruszki
– zdjęcie Joanny Liszowskiej z autografem
– zdjęcie Anji Rubik z autografem
– prace Tomasza Sętowskiego uznawany przez wielu krytyków sztuki za jednego z najbardziej interesujących polskich artystów współczesnych
– grafika Jacka Pałuchy
– weekend z BMW Z4 sDrive 23i

Jedną z artystek, która uświetni część artystyczną będzie Pani Iwona Chołuj.

Dodatkowo będzie zorganizowana tombola, w której do wygrania będzie wiele atrakcyjnych nagród miedzy innymi: weekend w Spa, kosmetyki i wiele innych.

Dla nie grających w golfa: pokaz mody, stylizacja włosów, make up, akademia golfa, możliwość testowania najnowszych modeli bmw.

Patronat Honorowy – Prezydent Miasta Częstochowy
Program imprezy:
11:00 – start turnieju – Shotgun
12:00 – Akademia Golfa dla początkujących.
18:00 – Występy artystów.
19:00 – Aukcja charytatywna.

A dzień wcześniej czyli w sobotę 3 lipca 2010 można potrenować w eliminacji cyklu World Golfers Poland Chamionship, zapowiada się więc niezłe granie w Częstochowie.

Jakby komuś było mało to 4 lipca Royal Kraków Golf & Country Club serdecznie zaprasza na II Maraton Golfowy
Turniej będzie odbywał się na dystansie 45 dołków, czyli 5 rund po 9 dołków

Format Turnieju: Strokeplay z pełnego HCP z limitem uderzeń PAR+5

Pierwsze 18 dołków będzie liczyło się do uaktualnienia HCP

Nie trzeba będzie kończyć maratonu, ale tylko Ci co wytrwają do końca będą klasyfikowani do wyników turnieju
Rejestracja telefoniczna 12 281 91 70, lub rejestracja na stronie www.krakowgolf.pl
Hm… podobno, jak mawiał były premier, prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy a nie jak zaczyna, jak skończył ów premier wiemy, tu przynajmniej nie trzeba kończyć! Tylko co będzie jak zawodnik zostanie sam? Poczeka na następną grupę….

To tyle na ten weekend, ale na przyszły już nas nęcą. I tak:

MG&CC;zaprasza 10.07.2010 na Turniej Kapitański wraz z tradycyjnym turniejem nocnym. Starty od godziny 10. Turniej w formule STB netto. Brutto nagroda Kapitana Klubu dla najlepszego gracza. Nagroda Pani Kapitan dla najlepszej kobiety. Po rundzie turniejowej lunch a wieczorem od godz. 20 atrakcje, wręczenie nagród, konkursy. Godz. 22 start turnieju nocnego.
Czyli dwa w jednym jak kiedyś w reklamie szamponu. No ale chociaż opłata jedna 

Są też i tacy którym słońce chyba nieco przygrzało skronie, bo zaczęli się doszukiwać mistycyzmu w turniejach golfowych. Taki oto komunikat można znaleźć w skrzynkach.
„Od czasów pradawnych liczba siedem jest liczbą świętą, pełną mistycyzmu i ukrytej mocy. I taki jest właśnie cykl turniejów SIÓDEMKA MID AMATEUR GOLF TOUR. Najbliższy turniej tej serii odbędzie się w dniach 10 – 11 lipca w Siemianowicach i na Rosie. Wieź udział w turnieju i odkryj w sobie moc i magię.
Zapisy na stronie WWW.midgolf.pl lub Tel. 603387230”
No cóż, my magię w sobie odkryliśmy już dawno temu. Najbardziej nam przypadła do gustu siódemka z Bliskiego Wschodu gdzie w Islamie, liczba siedem miała szczególne znaczenie, głównie w mistycyzmie Sufich. Pielgrzymi muszą siedem razy obejść Kaabę w Mekce, siedmiokrotnie wykrzykując Allah akbar (Allah jest wielki) oraz trzykrotnie obrzucić szatana siedmioma kamieniami. W religii islamskiej jest również mowa o siedmiu rajach, piekłach, grzechach głównych .
Więc same siódemki! Niech i tak będzie! Obyśmy nie musieli szatana na turnieju obrzucać i siódemek do kart wyników wpisywać. Idąc za ciosem a nie mając (jeszcze) udaru postanowiliśmy to jakoś uczcić i jeżeli trafi się na tych turniejach osoba która z wynikiem 77 zajmie siódme miejsce – fundujemy nagrodę!
I uwaga, siedmiu krasnoludków gra gratis, płaci tylko sierotka Marysia. Jak wiadomo biednemu zawsze wiatr w oczy, zwłaszcza na tee. Sierotka jak widać na zdjęciu wybrała się nad morze, może to i nie nasze morze, ale zawsze. Krasnali nie ma bo grają…, kto więc chce i jeszcze może, niech zmierza nad morze….

I jeszcze jedno pamiętajcie o piątym z siedmiu grzechów głównych! Mamy na tu myśli Miodówkę Gajowego …..