HandicapGolf Challenge 2010

Golf to podobno walka z samym sobą, z polem, z własnymi słabościami. Tak jest , ale któż nie lubi współzawodnictwa? Ta odrobina adrenaliny i porównanie swojego wyniku względem innych- to takie ludzkie – wręcz naturalne.
Próbowano już robić Polską Ligę Golfa, jest przecież Polski Ranking Golfa i inne klasyfikacje i analizy. Rankingi, rankingami by się w nich liczyć trzeba oczywiście grać w jakiś turniejach , zdobywać punkty itp. Ktoś to robi, ktoś się tym przejmuje – znaczy się jest zapotrzebowanie.
Naszym zdaniem, najprostszym rankingiem jest potwierdzony hcp i już! Wiemy że zawodnik gra na określonym poziomie i to wystarczy! Najlepszych widać na samym początku listy. Są lepsi, równi i gorsi.
Ale… przecież kochamy statystyki, porównania, klasyfikacje. Czymś przecież trzeba to nasze „nudne” golfowe życie uatrakcyjnić. Czołówka polskiego golfa jest w zasadzie znana, wystarczy zajrzeć na listę wg. HCP i już wiemy wszystko. Wszelkie analizy, statystyki czy porównania właściwie są nudne. Tworzenie zestawień, tabelek lub wykresów jakoś nas nie bardzo pociąga. Rzadko kiedy mają one sens i pozwalają na wywnioskowanie czegokolwiek. Zdarzają się oczywiście wyjątki.

Na taki wyjątek natrafiliśmy w Internecie. Ciekawy pomysł konkursu „HandicapGolf Challenge 2010” autorstwa Krzysztofa Czupryny, który to sam, w dość imponujący sposób pokazał że można w krótkim czasie dojść, do będącego marzeniem wielu golfistów, jednocyfrowego hcp. Organizuje on poprzez swój serwis internetowy www.handicapgolf.pl, pierwszy i nowatorski w Polsce konkurs na wyniki indywidualne! To wręcz idealny sposób na wyławianie talentów. Może należy rozważyć zmianę nazwy konkursu na „mam golfowy talent”? Podpisujemy się pod tym pomysłem obiema rękami!
Jest to unikalne przedsięwzięcie w Polsce, dające szanse wszystkim grającym w golfa na wykazanie się swoimi umiejętnościami, determinacją dążenia do celu, oraz motywacją i systematycznością nauki gry w golfa. I odrobiną talentu rzecz jasna!

Celem konkursu jest przede wszystkim podnoszenie poziomu gry naszych rodzimych golfistów. HandicapGolf Challenge 2010 kierowany jest tak jak golf właściwie do wszystkich, zarówno tych początkujących jak i doświadczonych graczy, jednocześnie motywując ich poprzez współzawodnictwo do polepszania swoich umiejętności.
Wszystko polega na dążeniu do maksymalnego postępu w obniżeniu swojego handicapu. W okresie od 1 listopada 2010 do 1 listopada 2011, tj. w okresie trwania konkursu. Są to oczywiście ramy czasowe, bo jakieś należało przyjąć, jednak można zapisać się i później. Jeżeli ktoś dojrzeje do decyzji później to chyba nie będzie sprawy. Trzeba tylko pamiętać by udokumentować swój początkowy hcp. Ten z uczestników, którego postęp był największy – wygrywa. Proste prawda?
Nic dodać nic ująć! Nagrodzone zostaną 3 pierwsze osoby oraz zostanie przyznana jedna nagroda Specjalna.

Nagrody w konkursie są bardzo atrakcyjne i jest nimi wartościowy sprzęt Golfowy, oraz upominki od Partnerów. Najważniejszą nagrodą jest jednak coś zupełnie innego i tę nagrodę każdy uczestnik konkursu ufunduje sobie sam – to obniżenie hcp.
Regulamin konkursu był konsultowany z PZGolf i jest zgodny ze statusem Amatora.
Pełna wersja Regulaminu oraz wszelkie informacje znajdują się na stronie www.handicapgolf.pl/info1.php

Konkurs jest wspierany przez kluby golfowe – Augustowski Klub Golfowy, First Warsaw Golf & Country Club, Pierwszy Lubelski Klub Golfowy oraz przez serwisy internetowe jak również przez naszą redakcję.
Aby zapisać się do konkursu, należy do dnia 25 października 2010 przesłać zgłoszenie na mail – konkurs@handicapgolf.pl:(Kliknij, by wysłać e-mail)
zawierające:
a. Imię i nazwisko oraz adres e-mail
b. Posiadany handicap golfowy (można uczestniczyć również nie posiadając jeszcze handicapu)

UWAGA:
Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Zgłoszeni uczestnicy konkursu mają bezwzględne pierwszeństwo uczestnictwa w planowanym turnieju golfowym!
Regulamin konkursu znajdziecie Państwo na stronie( kliknij tu) .
>
Serdecznie zapraszamy do udziału.