Rosa Challenge Tour

Rosa Challenge Tour – gwiazdy światowego golfa zawitają do Polski

W ostatni weekend sierpnia w Rosa Golf Club, w Konopiskach k. Częstochowy, będziemy podziwiać profesjonalnych golfistów. 156 zawodników Challenge Tour będzie walczyć o zwycięstwo w turnieju i wysoką pozycję w rankingu. Pula nagród wyniesie 270 000 euro.

Challenge Tour to profesjonalny cykl turniejów, będący przepustką do światowej kariery w zawodowym golfie. Startowali tu najbardziej utytułowani golfiści jak Brooks Koepka, Tommy Fleetwood, Henrik Stenson, Martin Kaymer czy Adrian Meronk.

„Od lat brakowało nas w europejskim golfie. Dlatego uznałem, że dobrze byłoby dołączyć do Challenge Tour. Ostatnie turnieje z tego cyklu organizowane w naszym kraju, odbyły się 15 lat temu. W międzyczasie wiele się w polskim golfie zmieniło. Świętowaliśmy ogromny sukces Adriana Meronka, podziwialiśmy świetne występy Mateusza Gradeckiego, a teraz możemy kibicować Dorocie Zalewskiej w Ladies European Tour. Liczę, że organizacja Rosa Challenge Tour da kolejny impuls do rozwoju golfa w Polsce.­­– mówi Arkadiusz Muś, Prezes Zarządu Press Glass, organizator turnieju i właściciel Rosa Golf Club.

Rosa Challenge Tour rozpocznie się 29 sierpnia, a zakończy 1 września. Wydarzenie poprzedzą turnieje eliminacyjne, w których stawką będą dzikie karty. Podczas Rosa Challenge Tour Challenger (7.07.2024) do zdobycia będzie 5 miejsc, w tym jedno gwarantowane dla najlepszego polskiego zawodnika. Prawo do udziału w Rosa Challenge Tour otrzyma też zwycięzca cyklu Race to Rosa PGA Polska Tour, a także najlepszy polski junior wyłoniony w cyklu turniejów 5 Stars.

Szansa dla polskiego golfa

W 2024 roku w ramach Challenge Tour obywa się łącznie 29 wydarzeń w 18 krajach. Polska edycja będzie rozgrywana w drugiej części sezonu, co jest zapowiedzią emocjonującej rywalizacji. Dla wielu zawodników będzie to bowiem kluczowy moment w walce o wysoką pozycję w rankingu. 

Zawody z cyklu Challenge Tour to ogromna szansa dla polskiego golfa. Jak powiedział  Jamie Hodges, Dyrektor Challenge Tour, „organizacja Rosa Challenge Tour może otworzyć przed Polską drzwi do światowej ligi golfa i zainspirować kolejne pokolenie gwiazd”.

Polscy reprezentanci

Podczas Rosa Challenge Tour Polskę reprezentować będzie wielu utalentowanych graczy. Obok Mateusza Gradeckiego, najbardziej utytułowanego zawodnika Challenge Tour, zagrają  Alejandro Pedryc, Michał Bargenda, Oskar Zaborowski, Maksymilian Biały, Jan Rybczyński, Nikolas Tymiński oraz Antoni Hawkins.

Wyzwanie na wielu polach

Rosa Challenge Tour to także bardzo duże i wymagające wydarzenie pod względem organizacji. Do Polski przyjedzie 156 golfistów, caddiech oraz kibice z różnych stron świata. Dyrektorem turnieju Będzie Ed Johnson.

Wydarzenia towarzyszące

Oprócz samego turnieju w Rosa Golf Club odbędą się też wydarzenia towarzyszące. Tydzień rozpocznie juniorski pro-am, który  odbędzie się w 26 sierpnia. Wtorek (27 sierpnia)  to dzień treningowy z udziałem mediów. Natomiast w środę (28.08.204) odbędzie się Pro-Am z udziałem sponsorów i gości.

Harmonogram turnieju

Turniej główny rozpocznie się w czwartek, 29 sierpnia. Po drugiej rundzie w piątek, 30 sierpnia nastąpi cut i do rund finałowych w sobotę i w niedzielę  przejdzie 60 najlepszych zawodników. 1 września poznamy zwycięzcę Rosa Challenge Tour.

Challenge Tour – międzynarodowy cykl turniejów, będący platformą dla młodych gwiazd golfa z całego świata.  Od czasu pierwszych zawodów w 1989 roku został rozegrany w 50 krajach. Uczestnicy turniejów mają szansę na atrakcyjne nagrody. Do tej pory 198  różnych zawodników występujących w Challenge Tour wygrało  w sumie 13 majorów, a  581 razy triumfowało w DP World Tour.

Rosa Golf Club – to jedno z najpiękniejszych, 18-dołkowych pól golfowych w Polsce, zaprojektowane zgodnie ze standardami USGA przez Hansa Georga Erhardta. Kompleks typu parkland powstał w 2004 roku w Konopiskach pod Częstochową. Pole zachwyca różnorodnymi gatunkami drzew i krzewów oraz licznymi akwenami wodnymi. Rosa Golf Club to doskonale wyposażony obiekt, oferujący 80 stanowisk driving range oraz tereny treningowe. Na polu organizowane są wysokiej rangi turnieje, a w 2024 roku odbędą się zawody z cyklu Challenge Tour – Rosa Challenge Tour.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl