Na golfa do Arizony?

Golf w Arizonie
Na golfa do Arizony?
A właściwie dlaczego nie? Świat przecież stoi otworem. Wystarczy wsiąść w samolot i za kilkanaście godzin na lotnisku przywita nas, po polsku a jakże, Marek Semper, przedstawiciel Arizona Travel. Zawsze to miło gdy rodak jest na miejscu i wszystkim się zajmie.
Marek Semper jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, od Stanu Wojennego poza granicami Polski. Jego hobby to narty, fotografia, podróże a ostatnio także golf. Jeżeli połączymy jego ostatnią pasję i fakt, że od 25 lat jest nierozłącznie związany z turystyką poprzez biuro podróży The Travel People z Lodi, New Jersey, jako przedstawiciel biura na Polskę i Soutwest USA i na stale mieszka w Arizonie , to nic innego jak podróż na golfa do Arizony właściwie nie może nam wyjść! Pomimo iż Pan Marek m.in., trzy razy objechał z grupą Amerykę, podziwiał słonie w Kruger Park w Afryce Południowej czy też skoki do wody ze skał w Acapulco w Meksyku, to obecnie organizuje wakacje z golfem w Arizonie i wycieczki po południowo-zachodnich stanach. Wprawdzie początkujący golfista, ale za to zaawansowany i zahartowany organizator.

Może wiec warto rozważyć odwiedzenie tamtejszych pól golfowych?

Jak nam powiedział Pan Marek – od czterech lat mieszkam w Arizonie. Dookoła mojego domu są same pola golfowe(przepiękne!) . Wszędzie, wszyscy gadają tylko o golfie. Nie mogłem nawet z kolegami z roboty i klientami iść na lunch, bo nie pasowałem do rozmowy o tee , Greenach itp. Po wielu namowach dałem sie skusić. A teraz to już… żona ma problem….
Poznałem wielu menadżerów różnych pól golfowych. Oni, znając moje powiązania z turystyką(i mój akcent) namówili mnie na organizacje wakacji z golfem dla golfistów z Polski.

Skoro mamy już organizatora i opiekuna w jednej osobie, to przybliżmy nieco, po co warto tam pojechać.
Pola golfowe Arizony są tak różnorodne i spektakularne jak otaczający je krajobraz.
W całym stanie Arizona znajduje się ponad 300 pól golfowych, z których większość jest rozlokowana wokół dwóch głównych aglomeracji miejskich Tucson i Phoenix. Jednym z najbardziej golfowo zagęszczonych regionów w całej Ameryce Północnej jest Dolina Słońca, jak miejscowi nazywają miasta Phoenix, Scottsdale, Mesa i okolice. Z prawie 200 polami golfowymi Dolina Słońca jest bez wątpienia, jedną z największych golfowych atrakcji na świecie. Z uwagi na ponad 300 słonecznych dni w roku i średnią roczną temperaturę 22 stopnie Celsjusza, sezon trwa tu nieprzerwanie.
Najbardziej znany, z powodu corocznie rozgrywanego turnieju z cyklu PGA Tour – Phoenix Open, jest kompleks golfowy TPC Scottsdale z dwom polami – Stadium i Championship Course. W lutym tego roku, pula nagród wynosiła $6,000,000, z czego zwycięzca turnieju Hunter Mahan otrzymał czek na sumę $1,080,000.
Nieopodal jest słynny Grayhawk Golf Club z dwoma 18-dołkowymi polami – Talon i Raptor, gdzie w latach 2007-2009 był rozgrywany turniej z cyklu PGA Tour – Frys.com a trochę dalej na północ prawdziwa perła pustyni – Troon North Golf Club z polami Monument i Pinacle, ulubione miejsce rodzimych mieszkańców Arizony.
Miłą niespodziankę dla wytrawnego golfisty stanowi We-Ko-Pa Golf Club położony na terenie rezerwatu Indian Fort McDowell Yavapai Nation z dwoma 18-dołkowymi polami Saguaro i Cholla. Saguaro, otwarte w grudniu 2006, jest bardzo nowatorskim rozwiązaniem. Wkomponowane w naturalną rzeźbę terenu, nawiązuje do bardziej tradycyjnych pól golfowych gdzie greeny są niedaleko od tees, zezwalając w ten sposób na więcej ruchu (czytaj granie bez wózków). Natomiast Cholla to nie skażone cywilizacją pole, faktycznie nie ma ani jednego out-of-bound, charakteryzuje się niesamowitymi widokami jednych z najpiękniejszych gór Arizony.
Nie zapominajmy jednak, że Arizona to nie tylko golf. Konieczne jest przeznaczenie kilku dodatkowych dni na zwiedzanie. Bo jak można sobie podarować podziwianie krajobrazów Dzikiego Zachodu, czerwonych skał Sedony, czy też niepowtarzalnych widoków Wielkiego Kanionu Kolorado? A i do Las Vegas już niedaleko…
Zapraszamy na urlop do Arizony!

Superstition MountainSuperstition Mountain

Góry Przesądu – Superstition Mountains – z którymi związana jest popularna legenda o zaginionej kopalni złota.
Zgodnie z nią pewien imigrant z Niemiec, zwany przez miejscowych Dutchman, odkrył w rejonie Superstition bogate złoże złota i na łożu śmierci przekazał informację o nim właścicielce pensjonatu, która opiekowała się nim w ostatnich latach życia. Na przestrzeni lat wielokrotnie próbowano zlokalizować kopalnię, ale jak dotąd bez rezultatu. W związku z kilkunastoma przypadkami śmierci poszukiwaczy popularna wieść głosi, że kopalnią władają upiory.

DesertCanyon
DesertCanyon1
Desert Canyon Golf Club – to pole golfowe klasy mistrzowskiej z 18 dołkami par-71, 5,934m., uważane przez ekspertów jako “mniej wymagające” i nadające się idealnie na rozgrzewkę. Dodatkową atrakcję stanowi spektakularny widok otaczających pole gór.
Uwaga: W restauracji The Steakhouse at Desert Canyon tylko widok na góry Four Peaks jest pyszny!

EagleMountainEagleMountain1
Golf Club at Eagle Mountain dysponuje polem golfowym klasy mistrzowskiej z 18 dołkami par-71, 6,196m.
Położone jest w pofałdowanym terenie gór McDowell w Fountain Hills i niemal z każdego miejsca rozpościera się niewiarygodny widok na całą Doline Słońca.

PS: Po zmroku z Club House jest imponujący widok na “city lights”. A Brandy – to jej imię, podaje Scotch bez lodu.

sedonasedona1
Sedona, małe miasteczko w Arizonie zaliczane jest do najbardziej malowniczych i spektakularnych miejsc w USA. Otoczone naturalnym pięknem i błogosławione idealnym klimatem, urzekające czerwone skały malowniczej Sedony przyciągają ok. 3 miliony turystów każdego roku.

PS: w restauracji RENÉ at Tlaquepaque spotkałem Oprah Winfrey, która gdzieś tu ma dom w Sedonie. Powiedziała nawet “jak sie masz”.

SunRidgeSunRidge1
Naturalne ukształtowanie terenu odegrało znaczącą rolę przy planowaniu pola golfowego SunRidge Canyon. Położone u podnóża gór McDowell, pole golfowe klasy mistrzowskiej z 18 dołkami par-71, 6,238m. – wije się pomiędzy krawędziami kanionów i gardzielami wąwozów olśniewającej kolorami pustyni Sonora.

SonoranDesertSonoranDesert1
Pustynia Sonora w niczym nie przypomina piaszczystej Sahary, w większości jest porośnięta krzakami, kaktusami, trawami i drzewami. Gigantyczne kaktusy Saguaro powszechnie występują jedynie na pustyni Sonora. Można tu również spotkać grzechotniki, jadowite jaszczury Gila Monster, kilka odmian skorpionów, z najbardziej jadowitym Bark Scorpion, kojoty, przypominające trochę dzikie świnie Javeliny, szybujące nad nami żywiące sie padliną sępy, oraz wiele innych egzotycznych kreatur.

WeKoPaWeKoPa1

We-Ko-Pa Golf Club z dwoma polami golfowymi klasy mistrzowskiej, Cholla i Saguaro połozone jest na terenie rezerwatu Indian Fort McDowell Yavapai Nation. Saguaro to pole golfowe klasy mistrzowskiej z 18 dołkami par-71, 5,717m.- oddane do użytku w grudniu 2006 jest wkomponowane w naturalną rzeźbę terenu i nawiązuje do bardziej tradycyjnych pól golfowych gdzie greeny są niedaleko od tee, zezwalając w ten sposób na więcej ruchu pieszego.

Cholla charakteryzuje się niesamowitym widokiem jednych z najpiękniejszych gór Arizony. Cholla to nie skażone cywilizacją pole golfowe klasy mistrzowskiej z 18 dołkami par-72, 6,606 m.

Uwaga: w kasynie nieopodal, przy założeniu że właśnie dziś mamy “lucky day” odgrywamy cały koszt wyprawy!
Zainteresowany? – napisz na adres:(Kliknij, by wysłać e-mail)