Zapaśnicy na polu

Zapaśnicy na polu

Nowe drivery Nike SQ SUMO 5000 i SUMO² 5900 to zaawansowana technologia i dobra jakość. Czy ci zapaśnicy będą hitami sezonu?

Producent znanych już kijów z żółtym akcentem wprowadził w tym roku dwa nowe drivery – jeden owalny, drugi kwadratowy. Prezentowane kije nie odstępują ani jakością wykonania, ani możliwościami od swych poprzedników. Grając Nike SQ SUMO 5000 czy SUMO² 5900 możemy uderzyć dalej, mamy większy margines na nieprecyzyjne uderzenie piłki, a także łatwiej nam posłać ją dalej niż zwykle. To wszystko dzięki rekordowemu momentowi bezwładności (MOI).

Co jeszcze sprawia, że nowe kije są warte uwagi? Na przykład to, że filozofia konstruowania tych woodów pozwala użytkownikom wynieść piłkę dalej i wyżej, a także zapewniają, że będzie ona lecieć prosto aż do miękkiego lądowania. Kwadratowy zapaśnik ma niezwykle zaawansowany MOI, a ponadto jest zbudowany z połączenia kilku materiałów. Sześcioczęściowa główka kija jest zbudowana także ze specjalnej odmiany twardszego, cieńszego i lżejszego tytanu, który pozwala umiejscowić wagę w najdalszych kątach tego drivera. Ten zabieg sprawił, że główka jest stabilna oraz pozwolił uzyskać większą dokładność przy uderzeniach. Lico drivera zrobione z tytanu o różnej grubości zwiększa prędkość piłki. To wszystko w połączeniu z nowymi zmiennymi shaftami o różnej wadze (od 55 do 73 gramów) sprawia, że Nike SasQuatch SUMO² 5900 to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie driverów dostępnych na rynku.
Owalny model, w całości wykonany z tytanu, również ma spory MOI i charakteryzuje się szczególnie dobrymi wynikami przy nieprecyzyjnych uderzeniach licem. Tu także mamy możliwość wyboru shaftów, takich samych jak w do kwadratowego brata. Za technologię musimy zapłacić; niemało, bo 1250 lub 1600 zł. Kije dostępne już w sklepach golfowych oraz w Internecie.

OBIETNICA TWÓRCÓW
Philip Hatton (kierownik linii produkcyjnej kijów i piłek):

“Osiągnęliśmy szczyt wprowadzając kije z najwyższym kiedykolwiek stworzonym MOI w golfie, kiedy wprowadziliśmy oryginalne SUMO SQ i SUMO2 na rynek. Teraz poszliśmy krok dalej i rozwinęliśmy coś, co było już dobrym, nagradzanym wielokrotnie produktem. Sprawiliśmy, że te wspaniałe kije stały się wspanialsze i będą odpowiadały każdemu graczowi, a także pomogą mu uderzać dalej, prosto i po prostu lepiej.”

Specjalna odmiany twardszego, cieńszego i lżejszego tytanu pozwala umiejscowić wagę w najdalszych kątach kwadratowego drivera, co daje większą stabilność.

Driver SUMO² 5900:
Cena: 1600 zł
Modele (dla praworęcznych): 8.5°, 9.5°, 10.5°, 11.5°, 13.0°, 16.0° HL
Modele (dla leworęcznych): 9.5°, 10.5°, 13.0°
Shaft: Diamana Yellow Board Shaft by Mitsubishi Rayon:
X (73g), S (65g), R (65g), A (55g), W (55g)

Lico owalnej wersji kija jest pomocne przy niecelnych trafieniach w piłkę; pozwala wykonać dobre uderzenie dzięki nowoczesnej technologii.

Driver SUMO 5000:
Cena: 1250 zł
Modele (dla praworęcznych): 8.5°, 9.5°, 10.5°, 11.5°, 13.0°, 13.0° Offset, 16.0° HL
Modele (dla leworęcznych): 9.5°, 10.5°, 13.0°
Shaft: Diamana Yellow Board Shaft by Mitsubishi Rayon:
X (73g), S (65g), R (65g), A (55g), W (55g)

O najnowszym sprzęcie czytaj więcej w ostatnim numerze magazynu “GOLF”.