Pierwszy turniej sezonu na uchodźctwie!

Pierwszy turniej sezonu na uchodźctwie!
Mamy w Zachodniopomorskim 4 pola golfowe, ale pierwszy turniej sezonu właściwie rozpoczęliśmy w Krugsdorfie. W turnieju uczestniczyło 63 golfistów, a trzon turnieju stanowili goście z Polski. Nic dziwnego zatem, że na liście zwycięzców dopiero na 14 pozycji pojawiło się niemieckie nazwisko. W zawodach zwyciężył Witold Szczepanowski, drugie miejsce zajęli ex aequo Janusz Wiśniewski, Konrad Chrzanowski, Grzegorz Adamowicz, Jarosław Siewkiewicz, Małgorzata Jacyna –Witt i Paweł Grzelak, trzeci wynik i ósme miejsce na liście zanotowali także ex aequo Sylwester Chrzanowski, Sławomir Piński i Andrzej Olszewski.
Na polu w Krugsdorfie byliśmy w ubiegłym roku. Od tego czasu wiele się zmieniło. Ówczesna siedziba klubu przeniosła się do pałacu, a w starym miejscu pozostała część hotelowa. Nowe wnętrza robią wrażenie. To co po golfie przygotowane jest naprawdę na poziomie. Pole jest jeszcze młode, może widokowo nie powala, ale zapewne za kilka lat będzie to miejsce którego nie można będzie pominąć. Jedynym mankamentem wydaje nam się znacznie oddalony od domku klubowego driving range. Ale może się czepiamy…. od tego sezonu na drivingu możemy spotkać nowego nauczyciela golfa Jerzego Dutczaka, założył on wraz z autorem książki pt.” Jak doszedłem do handicapu 5 po 4,5 roku gry w golfa?” Krzysztofem Czupryną szkołę golfa Czupryna & Dutczak Golf. W maju 2011 rusza całosezonowy kurs nauki i doskonalenia golfa. Kurs będzie odbywał się w trakcie 5 sesji weekendowych oraz dwóch, tygodniowych obozów szkoleniowych. Podczas sesji weekendowych (w sobotę i w niedzielę) oraz obozów zajęcia odbywać się będą od godziny 9.00 do 19.00, z 2 godzinną przerwą na obiad. Kurs prowadzony będzie oczywiście na polu Krugsdorf w Niemczech. Obiekt posiada doskonałe zaplecze do nauki i doskonalenia golfa w postaci driving rangu, pitching/chipping greenów, putting greenu, 6 dołkowej Akademii Golfa oraz mistrzowskiego 18 dołkowego pola.
Metoda nauki techniki jest oparta na koncepcjach Manuela de la Torre, jednego z czołowych nauczycieli golfa w Stanach Zjednoczonych, prawdziwej legendy w świecie golfa.
Koncepcja ta zakłada skoncentrowanie się na ruchu kija golfowego, a nie na ruchach części ciała. Nauka i doskonalenie gry są znacznie szybsze i trwalsze w zakresie wszystkich elementów gry w golfa.Również podejście Manuela de la Torre do psychologicznego aspektu nauki i doskonalenia gry w golfa jest bardzo oryginalne i skuteczne. Pozwala ono na znacznie szybszą naukę swingu we wszystkich formach gry – chipping, pitching, długa gra, tee shot.Gracze z handicapami od 7 do 9, obniżyli dzięki zastosowaniu tej koncepcji swój poziom gry o 2-3 punkty w ciągu zaledwie 3 miesięcy.Wyróżnienie postaw pozytywnej, korygującej i negatywnej, oraz wynikających z tego konsekwencji, umożliwia każdemu uczestnikowi opanowanie prawidłowej techniki kilkakrotnie szybciej niż w nauce tradycyjnej.
To również jest nowatorskim podejściem w nauce golfa, bardzo zbliżonym do nauki dzieci oraz treningu graczy zawodowych.Efektem zastosowanie tego podejścia w nauce jest nie tylko znacznie szybsze opanowanie prawidłowych technicznie elementów gry w golfa lecz również spowodowanie, że nauka jest mniej żmudna. Drugim polskim i zdecydowanie milszym akcentem jest obecność w recepcji klubu polki Pani Krystyny, wiec problemów z porozumieniem się potencjalni klienci nie powinni odczuć.

Specjalnie dla naszych czytelników, którzy zakupią u nas poprzez Internet książkę Krzysztofa – Jak doszedłem do handicapu 5 po 4,5 roku gry w golfa? (https://golfpl.com/dzial/polecamy/713) przygotowaliśmy specjalną niespodziankę. Do książki dołączymy kupon rabatowy uprawniający do 30% zniżki za grę na polu w Krugsdorfie, oraz kupon na 50% zniżki na lekcje u Jerzego.

Zobacz zdjęcia z turnieju