Pierwsze zwycięstwo Smitha

Pierwsze zwycięstwo Smitha

Alex Smith został zwycięzcą pierwszego w tym roku turnieju z cyklu Pro-Am Tour rozegranym we Wrocławiu.Do udanych, swój start zaliczyć może także lider pierwszego dnia – Mateusz Gradecki, który zwyciężył w kategorii amatorskiej.

– Wczoraj uzyskałem świetny wynik, chociaż wcale tak dobrze nie grałem – mówił po rundzie Smith, od niedawna nowy instruktor David Leadbetter. Academy na wrocławskiej Toyi – dziś trochę na odwrót. Ścigałem się z Mateuszem całą rundę, naprawdę dobrze sobie radził. Zacząłem niezbyt dobrze od trzech bogey’ów, ale już na 5 i 8 dołku zrobiłem birdie. Na 13 zrobiłem świetnego putta, na 16 wylądowałem w bunkrze, ale uratowałem para, na 17 znów birdie i tak to wyszło – 1 poniżej para. Na pytanie czy zamierza grać w całym cyklu pro-amów Alex odpowiedział, że woli skupić się na uczeniu, według niego akademia w Toyi to jeden z najlepszych obiektów do treningów, a wygrana w pierwszym jego zawodowym turnieju w Polsce, z pewnością przyczyni się do rozwoju jego kariery instruktorskiej.
Mateuszowi Gradeckiemu nie udało się powtórzyć wyniku z pierwszego dnia, po pierwszej dziewiątce był na +2, na 16. dołku trafił putta na birdie i tym samym z ogólnym wynikiem –3 zajął pierwsze miejsce w kategorii amatorskiej. Drugi wynik wśród zawodowców zajął Mike O’Brien, który wraz z Peterem Bronsonem rozegrał najlepszą rundę dnia – 70 uderzeń; 4 birdie i 2 bogey’e. Bronson, który do sezonu przygotowywał się m.in. w Argentynie, zaczął pechowo od doubla, jednak do końca rundy zdołał zagrać aż 6 birdie i 2 bogey’e.
Dwie kolejne pozycje w kategorii amatorów zajęli: Adrian Meronk i Piotr Ragankiewicz. Kasia Selwent okazała się najlepszą golfistką dwudniowych rozgrywek.