ALBARTROSS – Mooka Collection

Ile znaczą wygodne buty, kiedy trzeba przejść ładnych parę kilometrów po nie równym terenie niejednokrotnie wilgotnym i mokrym, akurat golfistom wyjaśniać nie trzeba.

Wygoda wygodą – ale za 1000 funtów!
Do tego z pozłacanym markerem, to już chyba lekka przesada. Wdawałoby się że to gadżet dla bogaczy, kolejna rzecz dla snobów i gadżeciarzy, ale jednak jest w tym coś więcej, coś co w dzisiejszych czasach jest raczej rzadkie – to pomoc biedniejszym! A jeśli przy okazji otrzymamy doskonałej jakości produkt – to chyba dobrze?

Limitowana seria 20 par zrobionych ręcznie butów Royal Albartross Mooka jest dostępna na rynku za jedyne 1000 funtów.
Wodoodporne, miękkie i giętkie wierzchy skóry Mooka mają wręcz oszałamiający i unikalny wygląd. Pokryte są wierzchnią skórą z włosami cielęcia Nguni. Bydło Ngoni pochodzi z Południowej Afryki i jest przez wielu uważane za najpiękniejszą rasę bydła na świecie.
Wkładka buta i dodatkowa wyściółka języka jest wykonana z miękkiej, przepuszczającej powietrze, skóry cielęcia i są zrobione z jednego jej kawałka bez jakiegokolwiek szycia, które mogłoby spowodować niewygodę.

Buty te łącząc w sobie twórczą energię brytyjskiego projektu z wytrawnym kunsztem włoskiej produkcji tworzą wysokogatunkowy produkt. Ta ograniczona seria butów ma dołączony do buta pozłacany magnetyczny marker piłki. Całość uzupełnia luksusowe, wyściełane pudełko do przechowywania obuwia.
Buty są oferowane w dwóch wersjach koloru czarnym lub białym. Zostały one nazwane Themba co oznacza nadzieję i Njabulo – uśmiech. Ponieważ od każdej sprzedanej pary, 200£ będzie przekazane dla fundacji „Bobs for Good Foundation”, która pomaga dzieciom w Południowej Afryce, zachować godność i dumę przez nową parę butów.
Dlaczego akurat poprzez buty?
Brak butów to jeden z głównych powodów chorób skóry nabytych właśnie przez chodzenie boso. W krajach rozwijających się, coś tak prozaicznego dla nas, jak posiadanie butów może pomóc zapobiec tym chorobom i długotrwałym fizycznym ułomnościom, które one powodują. Często także dzieci bez butów nie mogą uczęśczać do szkoły, ponieważ obuwie jest wymaganą częścią ich uniformu. Krótko mówiąc jeśli nie masz butów nie chodzisz do szkoły. Jeżeli te dzieci nie otrzymają edukacji, nie mają szans i możliwości do realizacji swojego potencjału. Według danych min. Edukacji w RPA aktualnie 7.5 milionów dzieci nie ma butów do szkoły. To jest więcej niż połowa populacji uczniów w tym kraju! Wykształcanie młodzieży jest kluczem do przyszłości tego narodu i po przez podarowanie im nowych butów, możemy aktywnie przyczynić się do tworzenia prawdziwego bogactwa w tym kraju.
Kupując te buty miejmy świadomość, że każda sprzedana para to 20 nowych butów dla dzieciaków z RPA.
Dodajmy jeszcze że producent butów realizuje politykę przyjazną zwierzętom i skóra na obuwie pochodzi wyłącznie od zwierząt jako produkt uboczny przemysłu mięsnego, gdzie bydło jest hodowane głównie dla celów spożywczych a nie dla jego doskonałej skóry.

Buty można zamówić tutaj