Pierwszy dzień turnieju Toya Polish Junior za nami

Pierwszy dzień turnieju Toya Polish Junior za nami

Środa była pierwszym dniem turnieju World Junior Golf Series w podwrocławskim Krynicznie. Po 18 dołkach na prowadzeniu są Leonie Harm z Niemiec oraz Wanchana Poruangrong i Chanarojnarong Wattanakul z Tajlandii

Punktualnie o 8 rano Adrian Meronk z Toya Golf & CC oraz triumfator KenaKo South African World Juniors – Armandt Scholtz z RPA rozpoczęli turniej Toya Polish Junior. Łącznie na pole wyruszyło 61 zawodników, podzielonych na 20 grup. Po całym dniu w kategorii chłopców prowadzi Chanarojnarong Wattanakul z 68 uderzeniami (7 birdie, 3 bogey), a wśród dziewcząt najlepsza jest Leonie Harm (73 uderzenia, 5 birdie, 4 bogey) ex aequo z Wanchaną Poruangrong (73 uderzenia, 3 birdie, 4 bogey). Najlepszy Polak, Mateusz Gradecki z 70 punktami (5 birdie, 3 bogey), plasuje się na 2 miejscu ex aequo z Tawanem Phongphun z Tajlandii. Najlepsza Polka Katarzyna Selwent z KG Kalinowe Pola zajmuje 4. miejsce. Pierwszy dzień do udanych mogą również zaliczyć Adrian Meronk (72 uderzenia) oraz Piotr Ragankiewicz (73 uderzenia) z Toya Golf & CC.

Przed zawodnikami jeszcze 36 dołków i dwa dni zmagań. Zwycięzców tegorocznego turnieju Toya Polish Junior poznamy w piątek po południu.
Fot. Karolina Gembala.