Sezon rozpoczęty na całego!

Sezon rozpoczęty.
Na polu golfowym w Binowie odbył się dwudniowy turniej golfowy pod patronatem Polskiego Związku Golfa AEZ Mistrzostwa Par 2012.

Była to trzynasta edycja, w której wzięło udział 120 zawodniczek i zawodników z kraju i z zagranicy. Turniej przebiegał w miłej sportowej atmosferze. Dopisała również pogoda. Chociaż mogłoby być cieplej. Pierwszego dnia uczestników dogrzewało słońce drugiego niestety nawet trochę pokropiło. Najważniejsze jednak że humory dopisały i wyniki też, przynajmniej niektórym.

Zaawansowani golfiści rywalizowali na polu mistrzowskim, natomiast początkujący na polu treningowym. W turnieju głównym zwyciężyła drużyna Jan Szałagan i Romuald Szałagan z Wrocławia (powoli robi się to tradycją, bowiem w ub.r. także zwyciężyła drużyna z tego miasta), która po dwóch dniach uzyskała łączny wynik 143 uderzenia (-1). Drugie miejsce zajęli reprezentanci Warszawy Grzegorz Zawada i Jakub Zawada z wynikiem 148 uderzeń (+4). Trzecie miejsce z takim samym wynikiem zajęła drużyna reprezentująca Binowo Park Golf Club: Adrian Kaczała i Konrad Chrzanowski. W kategorii netto zwyciężyły panie: Maria Żrodowska i Barbara Britzen (Modry Las) z wynikiem 133 uderzenia netto. Drugie miejsce zajęli Włodzimierz Stańczak i Adam Guz 137 uderzeń netto. Na trzecim miejscu uplasowali się Robert Piesik i Leopold Rudziński osiągając wynik 139 uderzeń netto.

W rywalizacji na 9-dołkowym polu golfowym zwyciężyli reprezentanci Gorzowa: Mariusz Leszko i Andrzej Zdań osiągając wynik 154 uderzenia. Drugie miejsce wywalczyli golfiści z Binowo Park Golf Club: Robert Kiedrowski i Henryk Parszutowicz uzyskując 159 uderzeń. Na trzecim miejscu uplasowały się panie Danuta Szydło i Aldona Kłosińska 167 uderzeń, które również grały w barwach Binowa. W sobotę, pierwszego dnia zawodów rozegrano konkursy dodatkowe na najdłuższe uderzenie (longest drive) i uderzenie najbliżej dołka (closest to the pin). Na polu 9-dołkowym konkurs „closest to the pin” wygrał Mariusz Leszko, uderzając piłeczkę na odległość 136 cm od dołka. Na polu mistrzowskim w konkurencji uderzenia najbliżej dołka zwyciężył Jan Szałagan, umieszczając piłeczkę w odległości 105 centymetrów od flagi. W rywalizacji na najdłuższe uderzenie w kategorii pań wygrała Irena Kokocińska uzyskując dystans 170 metrów, a w kategorii mężczyzn Błażej Kwiatkowski 270 metrów. Sponsorem turnieju była firma Alcar Sp. z o.o. SAT i hotel Focus w Szczecinie.
Zobacz zdjęcia dzień 1

Zobacz zdjęcia dzień 2

Zobacz film