27 maja – Ogólnopolski Dzień Golfa!

W niedzielę 27 maja, odbędzie się Ogólnopolski Dzień Golfa. Tego dnia na większości obiektów każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział m.in. w bezpłatnych lekcjach. Akcję poprzedzi kampania reklamowa w ogólnopolskich mediach. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.

Celem jest przyciągnięcie na obiekty golfowe w Polsce jak największej grupy potencjalnych klientów oraz stworzenie możliwości wizyty na obiekcie golfowym i kontaktu z golfem jak największej grupie osób. Chodzi o nieodpłatne udostępnienie obiektów dla zainteresowanych, w tym zorganizowanie bezpłatnych zajęć szkoleniowych z instruktorami.

– Aby ten dzień zakończył się sukcesem liczymy na duże zaangażowanie ze strony uczestniczących w nim obiektów. Wiadomo, że poza bezpłatnymi lekcjami dodatkowe atrakcje przyciągną więcej zainteresowanych – mówi Bartłomiej Chełmecki, sekretarz generalny PZG.

Dobrym przykładem takiego działania był Dzień Otwarty w warszawskim Golf Parks Poland, potraktowany przez wilanowski obiekt jako rozgrzewka przed 27 maja. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem – przybyło 150 osób.

W trakcie imprezy toczyło się równolegle kilka wydarzeń. Od godziny 11 zarówno na driving range, jak i na torze mini golfa można było wziąć udział w akademii golfa. Odbył się turniej dla dzieci, a dorośli wzięli udział w zawodach pitch & putt.

Jak zapowiada Monika Kołowrotna, dyrektor zarządzający Golf Parks Poland podobny, ale jeszcze bogatszy program planowany jest na Ogólnopolski Dzień Golfa.

Przez cały dzień na driving range’u i na torach do mini golfa będzie trwała akademia golfa. Zorganizowany zostanie turniej dla dzieci i zawody dla dorosłych, a dla wszystkich mini mecz piłki nożnej. Ciekawą propozycją będzie giełda golfowa, podczas której będzie można zamienić, sprzedać lub przekaż kije tym, którzy jeszcze nie grają. Ponadto w programie jest custom fitting, jazdy testowe autami marki Hyundai i koncerty zespołów młodzieżowych.

– Sukces dnia otwartego w Wilanowie i program na Ogólnopolski Dzień Golfa pokazuje, w jak interesujący sposób można przygotować imprezę, dla osób które wcześniej nie miały kontaktu z golfem. Jesteśmy przekonani, że wiele obiektów weźmie przykład z Golf Parks Wilanów i również ciekawie zorganizuje ten dzień, przyczyniając się do powrotu uczestników na pola golfowe – komentuje Bartłomiej Chełmecki.

Informacje o Ogólnopolskim Dniu Golfa wraz z listą obiektów uczestniczących w akcji dostępne będą od początku maja na stronie TerazGolf.pl, która jest obecnie w przebudowie.