Ogólnopolski Dzień Golfa już 27 maja!

Ogólnopolski Dzień Golfa już 27 maja!
Golf to w powszechnej opinii sport drogi, mało popularny i nudny. W niedzielę 27 maja podczas Ogólnopolskiego Dnia Golfa te stereotypy zostaną przełamane. Na polach golfowych w całej Polsce będzie można skorzystać m.in. z bezpłatnych lekcji gry.
Głównym celem imprezy organizowanej przez Polski Związek Golfa oraz kluby golfowe jest popularyzacja tej dyscypliny sportu. Już za cztery lata podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro golf będzie pełnoprawną dyscypliną, powracającą do programu tych największych zawodów sportowych. W związku z tym, patronat honorowy nad Ogólnopolskim Dniem Golfa objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.
Ponad 30 pól golfowych w całej Polsce szykuje na 27 maja specjalny program. Najwięcej obiektów, które uczestniczą w Ogólnopolskim Dniu Golfa znajduje się w województwach: mazowieckim (5), śląskim oraz dolnośląskim (po 4).
Mający swoją siedzibę w warszawskim Wilanowie obiekt Golf Parks Poland oprócz standardowych propozycji golfowych przygotował również dodatkowe atrakcje. Od godziny do 11:00 do 18 na driving range (strzelnicy golfowej) trwać będą 30 minutowe lekcje w ramach akademii golfa. Podobne zajęcia będą prowadzone także na torze do minigolfa. Przez cały dzień w ramach giełdy golfowej będzie można sprzedać, zamienić lub przekazać początkującym adeptom kije czy zestawy golfowe. Dodatkową atrakcją podczas Ogólnopolskiego Dnia Golfa w Golf Parks Poland będzie możliwość odbycia jazdy testowej samochodem marki Hyundai oraz wzięcie udziału w meczu piłki nożnej.
Golf na Dolnym Śląsku rozwija się nie tylko w okolicach stolicy regionu – Wrocławia. Oprócz pól City Golf Wrocław, Gradi Golf Club i Toya Golf & Country Club w Ogólnopolskim Dniu Golfa weźmie również udział klub Chopin Golf Szczytna, mieszczący się niedaleko Polanicy Zdroju w Kotlinie Kłodzkiej. W godzinach od 12 do 16 każdy z nowoprzybyłych nauczy się podstaw gry i zasad golfa, otrzyma dawkę przydatnych informacji związanych z zakupem sprzętu oraz bezpłatnie skorzysta z oferty zajęć golfowych.
Ogólnopolski Dzień Golfa będzie obchodzony równie hucznie na Górnym Śląsku. Spośród tamtejszych czterech obiektów golfowych biorących udział w ODG najciekawszą ofertę zaprezentował Śląski Klub Golfowy z Siemianowic Śląskich. Od godziny 11:10 gośćmi zajmą się osoby, które oprowadzą po terenie przyległym do budynku klubowego i wprowadzą w szeroko pojęty świat golfa. Po wprowadzeniu teoretycznym o godzinie 11:30 czas na praktykę, w programie ćwiczenia krótkiej i długiej gry, a po południu zostanie rozegrany turniej amatorów longest drive (najdłuższe uderzenie) oraz nearest to the pin (najbliżej dołka).
Poza tymi trzema polami golfowymi warto również zwrócić uwagę na ofertę Pola Golfowego Zawarcie w województwie lubuskim, gdzie będzie można spróbować swoich sił na wirtualnym symulatorze golfowym. Najdłużej Ogólnopolski Dzień Golfa będą świętować goście Głogów Golf Club w województwie podkarpackim. Tam impreza rozpocznie się już w sobotę 26 maja i potrwa do 1 czerwca włącznie.
Szczegółowe informacje na temat Ogólnopolskiego Dnia Golfa oraz lista obiektów uczestniczących w akcji dostępne na stronie www.terazgolf.pl