Cleveland Liga Środowa sezonu 2012.

W minioną niedzielę odbył się finał rozgrywek cyklu Cleveland Liga Środowa sezonu 2012. Golfistki i golfiści przez cały sezon, co tydzień w środę, rywalizowali w turniejach zdobywając punkty do klasyfikacji, zaś w finale uczestnicy walczyli o podwójne punkty do końcowej klasyfikacji.

Finał Cleveland Liga Środowa w kategorii brutto z wyśmienitym wynikiem 70 uderzeń, wygrał będący ostatnio w wysokiej formie Adrian Kaczała, wyprzedając aż o 4 uderzenia drugiego Mateusza Wardyna i o 5 uderzeń trzeciego Rafała Zmysłowskiego. Zdobyte punkty pozwoliły Adrianowi Kaczale wygrać również klasyfikację Cleveland Ligi Środowej za cały sezon 2012, gromadząc 488 punktów w całych rozgrywkach. Natomiast na drugim miejscu w lidze uplasował się Sylwester Chrzanowski zdobywając 388 punktów, zaś trzecie miejsce zajął Szczepanowski Witold zdobywając tylko 2 punkty mniej.

Kategorię netto w finałowym turnieju wygrał Olszewski Szymon z wynikiem 69 uderzeń, Drugie miejsce zajęła Dorota Zalewska wygrywając „countbackiem” z trzecim Romanem Rogozińskim. Zawodnicy zdobyli taką samą ilość 72 uderzeń netto.

W sezonie 2012 w rozgrywkach Cleveland Liga Środowa w klasyfikacji netto najwięcej punktów zdobył Jerzy Maćkowski i Roman Rogoziński. Przez cały rok zgromadzili taką samą ilość 328 punktów. Trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji zdobył Ryszard Tosiek zdobywając 304 punkty.

W ramach Cleveland Golfowej Ligi Środowej wyłoniono również najlepszych w klasyfikacji „eclectic”. Rywalizacja „eclectic” polega na tym, ze każdemu z uczestników tworzy się wirtualną kartę wyników. Na tę kartę wpisuje się najlepsze wyniki brutto na każdym z dołków, które uzyskane zostały podczas wszystkich rund ligi. I tutaj obyło się bez niespodzianek. Zdecydowanie wygrał Adrian Kaczała uzyskując wynik 57 uderzeń. Kolejny najlepszy wynik 61 uderzeń uzyskało aż trzech zawodników, a o wyższym miejscu musiał zadecydować „count back” (wyższy handicap). Drugie miejsce zajął Leszek Górski, a trzeci był Dariusz Kuriata.
foto: Binowo Park