TaylorMade R1 Driver

TaylorMade R1 Driver
Cena 1749zł
www.bogigolf.com.pl/taylor_made_r1_driver
Najnowszy driver Taylor Made oferuje graczom jeszcze więcej możliwości regulacji niż jego sławny poprzednik.
Dzięki zastosowaniu nowego adaptera możliwe staje się regulowanie kątów w główce o +/- 2 stopni.
Rewolucją jest także to, że driver R1 dostępny jest w tym roku JEDYNIE w jednej wersji kąta główki!
To żadne ograniczenie – z zakresem regulacji od 8 do 12 stopni, kij ten jest uniwersalny i spełni oczekiwania każdego golfisty w zakresie dostosowania go do indywidualnych preferencji – i to bez potrzeby wizyty na customfittingu, a wyłącznie z zestawem śrub i klucza dołączonego do każdego kija.

Z driverem R1 każdy gracz może dostosować kij do siebie – nigdy na odwrót!

Dzięki zestawowi śrub i obciążników, a także wykręcanemu shaftowi regulacji podlegają:
• rzeczywisty loft (kąt kija) od -2 stopni do +2 stopni w stosunku do nominalnej (w tym 7 ustawień o standardowym lie i 5 dodatkowych, o zmienionym za pomocą adaptera, dla idealnego dostosowania się do predyspozycji gracza)
• ustawienie lica w siedmiu różnych pozycjach, pozwalające na odpowiednie adresowanie piłki i kształtowanie uderzeń według Twoich preferencji
• rozkład masy w główce kijaprzy pomocy dwóch obciążkików – od neutralnego, przez promującego draw do sprzyjającego fade
• ustawienie główki (otwarte, neutralne lub zamknięte dla redukcji slice’ów)

Aerodynamiczna konstrukcja
Przy projektowaniu główek R1 inżynierowie Taylor Made skorzystali z doświadczeń poprzednich modeli, których głównym założeniem było zmniejszenie oporu aerodynamicznego główki podczas swingu.
Dzięki temu przy każdym uderzeniu, powietrze bardziej efektywnie opływa główkę, nie stawiając dodatkowego oporu i przyspieszając swing bez dodatkowej siły.

Aerodynamiczny design główki ma także korzystny wpływ na stabilność kija podczas swingu, sprawiając, że w mniejszym stopniu odchyla się ona od prawidłowego, prostego toru.

MovableWeight Technology
Dzięki ciężarkom umieszczonym w główce kija można zmienić rozkład środka ciężkości.
Przykładowo, umieszczając cięższy, 10-gramowy ciężarek bliżej heel (piętki, bliżej shaftu) a lżejszy, 1-gramowy po przeciwnej stronie, przy toe uzyskuje się balans w kierunku uderzeń draw.
Skutkuje to trajektorią lotu piłki zbliżoną do lekkiego łuku od prawej do lewej strony, redukując efekt slice’a albo nadając uderzeniom większej rotacji i odległości.

Adjustable Sole Plate
Płyta umieszczona w tylnej części główki ma w driverach R1 zupełnie zmieniony kształt.
Dodano nowe kombinacje ustawień, których jest teraz aż 7.
Pozwalają one zmienić wyważenie główki i realnie ją otworzyć lub zamknąć. Dzięki siedmiu kombinacjom można regulować ustawienie główki w zakresie 4 stopni aby kształtować uderzenia, jakie chcemy uzyskać.
Można w ten sposób ustawić kij na trajektorię: neutralną, otwartą, średnio-otwartą, maksymalnie otwartą, zamkniętą, średnio-zamkniętą albo maksymalnie zamkniętą.

Flight Control Technology
Shaft w kijach R1 jest ruchomy, można go wyciągnąć i osadzić w specjalnym kołnierzu, który umożliwia zmianę realnego loftu kija (kąta nachylenia główki).
Dzięki temu możliwa jest regulacja rzeczywistego loftu w zakresie od -2 stopni do +2 stopni w stosunku do nominalnej wartości 10 stopni dostępnych w tegorocznym modelu.
Ozacza to, że realny kąt kija można ustawić w zakresie 8 – 12 stopni, co daje prawie nieograniczone możliwości regulowania go do własnych predyspozycji.
Ultralekki shaftAldila RIP Phenom
Zmniejszenie wagi używanych w kijach komponentów to kolejna cecha tegorocznych driverów R1.
Z ultralekkim shaftemAldila RIP Phenom 55 gramów każde uderzenie, bez wkładania dodatkowej siły w swing, zyskuje na prędkości.
Prędkość swingu z kolei przekłada się na większe odległości każdego drive’a.

ShaftAldila dostępny jest w wersji grafitowej o twardości Regular, a także Stiff, XtraStiff i Senior Flex.
Waga shaftu – 55 gramów.

Biały design główek
Dodatkowo, jak we wszystkich tegorocznych kijach Taylor Made, zastosowano tutaj nowy, unikatowy wygląd.
Kontrastujące ze sobą połączenie bieli, czerni i szarości daje niespotykane w innych kijach uczucie podczas adresowania i ustawiania się do uderzenia.
Kontrast podnosi pewność uderzenia, a oznaczenia na białej główce pomagają w ustawieniu się i oddawaniu uderzeń w pożądanym kierunku, redukując efekty odblasków słonecznych