Czy Meronk wygra Polish Open?

Meronk polską nadzieją na sukces podczas LOTOS Polish Open
Adrian Meronk znalazł się w kadrze biało-czerwonych na Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski – LOTOS Polish Open. 20-latek w tym roku osiągnął swój życiowy sukces. W czerwcu, po dwóch rundach, objął prowadzenie w The Amateur Championship – najważniejszym turnieju amatorskim na świecie. Jak spisze się podczas LOTOS Polish Open? Przekonamy się już w drugiej połowie lipca.
Reprezentant Toya Golf & Country Club Wrocław w rankingu WAGR sklasyfikowany jest na 222. pozycji (stan na 3.07.2013). Sezon 2013 rozpoczął od zdobycia złotego medalu mistrzostw Polski match play.
W swojej karierze wielokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski (był m.in. mistrzem Polski 2010, mistrzem Polski juniorów 2010 i 2011, wicemistrzem Polski 2011, wicemistrzem Polski juniorów 2009, a wraz z zespołem Toya zdobył klubowe mistrzostwo Polski w 2007 i 2012 roku oraz klubowe mistrzostwo Polski juniorów 2008). W 2011 roku zwyciężył w rankingu World Junior Golf Series, dostał się do finału Boys Amateur Championship oraz startował w tak prestiżowych zawodach, jak: French Open, German Boys Open, Czech International Junior Championship, European Boys’ Challenge Trophy, Orange Bowl Championship. Reprezentował Polskę m.in. w drużynowych mistrzostwach świata amatorów.
Meronk, w sierpniu 2012 r., wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął studia na kierunku sport management w East Tenneesse State University i grę w pierwszej dywizji, czyli najmocniejszej lidze uniwersyteckiej. „W tym roku zależy mi przede wszystkim na zwycięstwach w międzynarodowych turniejach. Chciałbym również zaprezentować swoje umiejętności w jakiejś prestiżowej, zawodowej imprezie” – podkreśla ambitny Polak.
Spośród polskich zawodników na szczególną uwagę zasługują również Jakub Ossowski, który w tym roku triumfował w Szczecin Open, oraz Max Sałuda – jeden z najlepszych zawodowych golfistów w kraju. Oficjalna decyzja dotycząca ostatecznego składu polskiej kadry na LOTOS Polish Open zapadnie już wkrótce.
Turniej LOTOS Polish Open zostanie rozegrany na polu golfowym Sand Valley Golf & Country Club w Pasłęku koło Elbląga w dniach 22-24 lipca 2013 r. Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski odbędą się w randze europejskiej ligi zawodowej Pro Golf Tour. Łączna pula nagród wynosi 120 tys. zł., a najlepsi mają szansę na awans do drugiej ligi europejskiego golfa – European Challenge Tour.
Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej turnieju www.lotospolishopen.pl