Najważniejszy turniej w kalendarzu PGA Polska?

Minął pierwszy dzień finałowych rozgrywek Sobienie PGA Polska Championship. W niedzielę na polu Sobienie Królewskie Golf&CC;rozegrano turniej Pro-Am. Amatorzy wraz z profesjonalnymi golfistami zainaugurowali tym samym najważniejszy turniej w kalendarzu PGA Polska.

Pogoda rano mogła przestraszyć zarówno golfistów jak i zaproszonych gości, zarówno deszcz jak i silny wiatr zdecydowanie utrudniały grę, na szczęście popołudniu się wypogodziło. Turniej połączony był z akademią dla dziennikarzy i zaproszonych gości oraz piknikiem.
Organizatorzy turnieju PGA Polska i Sobienie Królewskie Golf&CC;zadbali o dodatkowe atrakcje sportowe. Najlepsi juniorzy z Sobieni – Marcel Benbenek, Iga Józefiak, Alexjndro Pedryc i Jan Grzegorzek towarzyszyli wybranym Pro na trzech dołkach akademii, rozgrywając Pro-Junior Challange. W zawodach wzięli udział zwycięzcy tegorocznych turniejów: Peter Bronson, Martyna Mierzwa, Mateusz Jędrzejczyk oraz triumfator rankingu Order of Merit – Jakub Ossowski. Najlepszy okazał się Peter Bronson, golfista z największą ilością tytułów na koncie.

W trakcie turnieju rozegrano także Charity Nearest to the Pin, podczas którego zebrano kwotę 1400 złotych na rzecz fundacji Dr Clown. Najbardziej precyzyjne uderzenie oddał Piotr Ragankiewicz, który umieści piłkę w odległości 40 cm od flagi.

Również w niedzielę odbył się finał Otwartych Mistrzostw Polski Longest Drive. Całą sobotę i niedzielny poranek zawodnicy startowali w eliminacjach, w których łącznie wzięło udział ponad 70 golfistów. W kategorii Chłopcy i Dziewczynki mistrzem Polski okazał się Alejandro Pedryc. W kategorii Młodzicy i Młodziczki zwyciężył Krzysztof Marszałek. Pośród zawodników w kategoriach Juniorzy i Juniorki Młodsi zwyciężył Marcel Benbenek, a Karol Oleksa został mistrzem Polski pośród Juniorów i Juniorek. W kategorii 19-34 triumfował Michał Krawczyk, a pośród pań zwyciężyła Monika Kowalewska. Mistrzem Polski Mid –Amatorów został Paweł Laskowski, a Seniorów – Jerzy Prószyński. W kategorii Open najdalej piłkę posłał Jan Kaliński. Mistrzem Polski Pro został natomiast Peter Bronson z wynikiem 248 metrów.

Najważniejszym wydarzeniem niedzieli był jednak turniej Sobienie PGA Polska Pro-Am, w którym wzięło udział ponad 90 graczy. Trzecie miejsce z wynikiem 129 punktów zajęła drużyna w składzie Wojtek Świniarski, Andrzej Rosłaniec, Zbigniew Gumuliński i Adam Florczak. Drugie miejsce należy do drużyny, której dowodził David Ekberg. Wraz z nim startowali Krzysztof Bury, Heddo Siess oraz Piotr Hofman. Pierwsze miejsce z wynikiem 126 punktów zajął team Piotra Ragankiewicza, z którym grali Monika Kowalewska, Michał Krawczyk oraz Marcin Benbenek. Zdobywcy 1 miejsca oprócz wielu atrakcyjnych nagród otrzymali także zaproszenie na turniej Pro-Am Deustche Bank Polish Masters czyli finałowe rozgrywki zawodów zagranicznej serii Pro Golf Tour, które odbędą się w dniach 26-29 września. Podczas turnieju rozegrano także dołki konkursowe. W Citi Nearest to the Pin zwycięzcą z rezultatem 1,80 metra został Paweł Piotrzkowski. W Discover Nearest to the Pin najlepsza okazała się Monika Kowalewska. Witold Jaworski triumfował natomiast w Mercedes Benz Warszawa. W Maleman Longest Drive triumfował Przemysław Giel, w Titleist Longest Drive – Monika Kowalewska, a w Red Bull Longest Drive natomiast najlepsza okazała się Rhea Wiatr.

W poniedziałek rozpoczynamy rywalizację w stricte sportowym duchu, W zawodach Sobienie PGA Polska Championship udział wezmą zawodowcy i amatorzy, którzy przez 3 dni rywalizować będą w kategorii stroke play brutto. W środę poznamy zwycięzców.