Drugie zwycięstwo Jędrzejczyka

Drugie zwycięstwo Jędrzejczyka

Mateusz Jędrzejczyk w finałowej rundzie pokonał Petera Bronsona dwoma uderzeniami. Tym samym Jędrzejczyk został mistrzem ostatniego w tym roku turnieju PGA – First Warsaw PGA Polska Masters, który odbywał się w Rajszewie.

Finałowa runda była emocjonująca. Warunki były lepsze niż dnia poprzedniego a ustawienie flag pozwoliło zawodnikom czuć się na polu nieco pewniej choć i tym razem nikt nie zagrał poniżej par. Zawodowcy jednak dostarczyli wielu wrażeń. Po pierwszej dziewiątce Mateusz Jędrzejczyk prowadził jednym uderzeniem, ale już double na dziesiątce wysunął Petera Bronsona na pozycję lidera. Na czternastym dołku zawodnicy byli równo. Decydująca okazała się piętnastka, gdzie Mateusz zrobił birdie, a Peter double’a. Mateusz znalazł się na prowadzeniu i nawet birdie Bronsona na kolejnym dołku nie wyrównało wyniku. Tym samym Mateusz Jędrzejczyk po raz drugi w tym sezonie znalazł się na szczycie klasyfikacji. „Najmocniejszą moją stroną dzisiaj był fakt, iż się nie poddawałem. Zacząłem dość słabo – bogey, bogey ale stwierdziłem, że jest jeszcze dużo dołków do końca i trzymałem poziom. Grałem podobnie jak wczoraj. Miałem jednak więcej pecha – wylądowałem za drzewem na jedynce i na osiemnastce i stąd te dwa uderzenia więcej”, powiedział zwycięzca po rundzie. Jędrzejczyk zagrał łącznie 144 uderzenia, dwa powyżej par.

Druga pozycja należy do Petera Bronsona, dla którego to również jest to drugi triumf w tym sezonie. Na najwyższym stopniu podium znalazł się na inaugurującym sezon turnieju w Gradi GC.

Jedno uderzenie więcej niż Bronson zanotował Martyn Proctor i to on uplasował się na trzeciej pozycji z wynikiem 5 uderzeń powyżej par. Maks Sałuda zagrał słabiej niż dnia wcześniejszego. Niefortunna okazała się dla niego zwłaszcza pierwsza dziewiątka, na której zanotował 43 uderzenia. Łącznie z wynikiem 152 uderzeń znalazł się na czwartej pozycji ex aequo z Jakubem Ossowskim .

Pośród amatorów w klasyfikacji stroke play brutto 162 uderzenia należą do Ernesta Młynarskiego, który tym samym zajął pierwszą pozycję. Zanotował on aż 11 uderzeń więcej od znajdującego się na drugiej lokacie Marka Gonickiego. 174 uderzenia natomiast to wynik Marka Sowy – zdobywcy 3. miejsca. Pośród amatorów z hcp 0-18,4 w klasyfikacji stroke play netto triumfowała Marianna Duczmal (147 uderzeń) przed Nguyen Tai Quo oraz Rheą Wiatr. Anna Dziekan okazała się najlepsza w klasyfikacji stroke play netto w grupie z hcp 18,5-36. Z wynikiem 138 uderzeń wyprzedziła znajdującego się na drugiej pozycji Taviego Nemroda oraz Mirosława Pisarskiego, który zajął trzecie miejsce.

First Warsaw PGA Polska Masters zakończył zawodowy sezon w Polsce. Niektórzy profesjonaliści nadal będą rywalizować jednak w zagranicznych ligach. Martynę Mierzwę będziemy mogli oglądać na turniejach z serii Ladies Access Tour a Mateusz Jędrzejczyka podczas kwalifikacji do Final Stage European Qualifying School. Ta dwójka zawodników walczy tym samym o to, by znaleźć się w najważniejszej zawodowej europejskiej lidze. Sezon obydwoje mogą raczej zaliczyć do udanych. „Jestem bardzo zadowolony ze swojego sezonu. Oczywiście, zawsze może być lepiej jak i gorzej ale tym razem wyszło lepiej niż planowałem. Cieszę się, że wygrałem dwa razy, szkoda że dwa razy w dogrywce przegrałem ale tak się zdarza. Sezon oceniam na piątkę. Sporo trenowałem, dużo rozmawiałam z moim guru Nickiem Lane’em – i widać że to co robiliśmy zaowocowało”, podsumował minione kilka miesięcy Mateusz. O tym, czy nasi reprezentanci przejdą QSchool dowiemy się już niebawem.