Feeria barw czyli – Cleveland Środowa Liga

Feeria barw czyli – Cleveland Środowa Liga Golfowa – Finał
Wręcz mroźny poranek przywitał prawie sześćdziesięciu uczestników finału środowej ligi golfowej rozgrywanej przez cały rok co środę w Binowie. Uczestników byłoby zapewne więcej, gdyby uwierzyli odpowiednim czarodziejom od pogody, a ta przez ostatnie kilka dni nie rozpieszczała nikogo! Jeszcze w czwartek było paskudnie , lało cały dzień i było zimno. Jednak opaczność czuwa nad golfistami, bowiem dzień turniejowy był już słoneczny . Mogliśmy zatem podziwiać w pełnej krasie kolory jesieni, skrzące się w listowiu Puszczy Bukowej.
Sezon powoli dobiega końca i każdy dzień kiedy możemy wyjść na pole , jest wręcz wyjątkowy. Tak więc przy sprzyjającej pogodzie rozegrano finał ligi a jednocześnie zawody drużynowe w dość ciekawej formule sumy netto i brutto najlepszych wyników drużyny na poszczególnych dołkach. Zabawa była przednia i można było czasami odetchnąć, chociaż prowadzono również klasyfikację indywidualną strokeplay brutto i netto.

Brutto najlepszy wynik zanotował na swojej karcie,
zwycięzca wielu ostatnich turniejów (w tym po raz drugi także finału WGC) Adrian Kaczała (74). Adrian planuje niebawem przekwalifikować się z amatora na zawodowca więc może znów będzie można coś w Binowie wygrać :).
Drugie miejsce zajęła Dorota Jankowska(79),która również “kosi” ostatnio wszelkie możliwe puchary, trzeci zaś Konrad Chrzanowski (82).

Netto właściwie liczył się jeden wynik – 72.
I po tyleż samo uderzeń uzyskali wszyscy trzej zwycięzcy. Jakoś trzeba było rozdzielić te nagrody, więc pierwsze miejsce zajął Robert Kiedrowski, drugie Tadeusz Olewnik a trzecie Mirosław Stanikiewicz.

Szczególne uznanie należy się Tadeuszowi Olewnikowi, który swoją przygodę z golfem zaczął niespełna 3 miesiące temu, a dzisiejsza runda była jego dopiero dwudziestą wizytą na polu! Mamy więc nowy talent golfowy. Talent, talentem ale jak wiemy, to także wynik systematycznych treningów i pracy – bo jak twierdzi Tadeusz golfa polubił a od przyszłego sezonu planuje zostać członkiem klubu w Binowie i grać już na poważnie.

Drużynowo zwyciężyli odpowiednio :
1 Chrzanowski Sylwester,Chrzanowski Konrad,
Kaczała Adrian, Owsianicki Radosław 124

2 Górski Leszek,Górska Elżbieta, Wojtas Mariusz
Zwierz Paweł 133

3 Stankiewicz Mirosław,Wojtkun Krzysztof,
Kiedrowski Robert,Maćkowski Jerzy 134

na foto Tadeusz Olewnik.

Zobacz zdjęcia z turnieju