Mateusz Gradecki znakomicie rozpoczął golfowy sezon 2020 roku!

Mateusz Gradecki, jeden z najlepszych polskich zawodowych golfistów rozpoczął sezon 2020 od zajęcia znakomitego miejsca w pierwszej dziesiątce turnieju profesjonalnej europejskiej ligi Pro Golf Tour. W rozgrywanym w EgipcieRed Sea Egyptian Classic 2020, Gradecki zajął szóste miejsce z końcowym wynikiem 208 uderzeń (-8). Na szczególną uwagę zasługuje znaczący awans Gradeckiego w turnieju. Notowany w trzeciej dziesiątce po pierwszej rundzie, dzięki wynikowi -4 w rozgrywanej w trudnych warunkach finałowej partii, Gradecki awansował na szóste miejsce.

Wysoka pozycja polskiego golfisty zapewniła mu jednocześnie łączone szóste miejsce w aktualnej klasyfikacji generalnej całego cyklu. Gradecki, który jednocześnie startuje w turniejach wyższego poziomu europejskiego – ChallengeTour – podkreśla, że dobre rozpoczęcie rywalizacji w tym roku, daje nadzieję na osiągnięcie dobrych rezultatów sportowych w tym sezonie.

„ Mogę być zadowolony ze swojego pierwszego od ponad 2 miesięcy startu. Jednocześnie mam poczcie pewnego niedosytu w tym turnieju. W trakcie gry miałem mnóstwo okazji na jeszcze lepszy wynik, wiele uderzeń bardzo blisko flagi. Jeżeli w kolejnych turniejach wpadnie nieco więcej puttów, to zwycięstwo będzie na wyciągnięcie ręki” powiedział Mateusz.

Polski zawodnik pozostaje na razie w Egipcie – już w najbliższą niedzielę rozpocznie rywalizację w kolejnym turnieju serii Pro Golf Tour.

„19 stycznia rozpoczynam grę w Red Sea AinSokhna Classic 2020, gdzie liczę również na dobry start. Do końca kwietnia skupiam się na startach w zawodach Pro Golf Tour. Później moim priorytetem na 2020 rok jest gra na Challenge Tour” podkreślił Gradecki.


W Red Sea Egyptian Classic 2020 udział brało zaledwie dwóch zawodników z Polski. Drugi z nich, Oskar Zaborowski zakończył rywalizację przed finałową rundą turnieju.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl