Jędrzejczyk walczy o awans.

314 graczy zawalczy o awans do Final Stage Qualifying School European Tour. Wśród nich jest Polak Mateusz Jędrzejczyk.
Mateusz Jędrzejczyk wywalczył awans do Second Stage w Portugalii na polu Ribagolfe. W First Stage z sumą 292 uderzeń, zajął 22. miejsce. W finałowej rundzie zanotował 68 uderzeń i przeskoczył o 34 pozycje w kwalifikacji generalnej, co dało mu bezpieczny awans.
Jeszcze nigdy żaden Polak nie rywalizował w Second Stage. Teraz Mateuszowi Jędrzejczykowi przyjdzie zmierzyć się z zawodnikami, którzy tak jak on mają jeden cel – awans do European Tour. Każdy z 314 graczy rozegra w najbliższych dniach 72 dołki, na tym etapie rozgrywek nie ma bowiem cuta, tak więc rywalizacja trwa do samego końca. Second Stage odbywa się na czterech różnych polach w Hiszpanii.
We wtorek, 5 listopada, poznamy najlepszych, którzy zakwalifikują się do ostatniego etapu rozgrywek. Liczba zawodników, którzy zostaną dopuszczeni do Final Stage nie jest jeszcze znana i zostanie ogłoszona nie wcześniej niż w momencie, w którym wszyscy golfiści zakończą pierwszą rundę turniejów. Final Stage odbędzie się także w Hiszpanii, już po raz szósty na polu PGA Catalunya Resort pomiędzy 10 a 15 listopada. 25 najlepszych zawodników (plus równorzędne wyniki) otrzyma prawo gry w European Tour.
Mateusz Jędrzejczyk decydujący turniej rozegra na Las Colinas Golf & Country Club. Pole to (par 71) zaprojektowane przez Cabella B. Robinsona, usytuowane jest w Alicante.