Zostali na kolejną kadencję.

Zostali na kolejną kadencję.

Specjalnej frekwencji na WZD PZG nie spodziewał się chyba nikt. Nie było żadnych kontrowersyjnych tematów ani jakiś spektakularnych zmian. Trybiki jak widać, w maszynie PZG , są dobrze smarowane i kręcą się w zasadzie bezawaryjnie. Stąd też, na 89 uprawnionych do głosowania kandydatów na obrady przybyło ledwie 38.
Prezes związku Marek Michałowski podsumował czteroletnią kadencję. Przewodniczący komisji rewizyjnej Andrzej Olszewski powiedział, że sprawozdanie komisji jest w zasadzie nudne, gdyż Zarząd konsekwentnie realizuje swoją koncepcję prowadzenia Polskiego Związku Golfa i jest to fachowy Zarząd. Wytknął jednak brak sporządzania raportów przez trenera kadry juniorów.
Następnie rozgorzała dyskusja w sprawie działania komisji ds. kobiet, której zarzucono min. brak w sprawozdaniu informacji o organizowanych nie przez komisję wydarzeń dotyczących golfa kobiecego, słabą komunikację i organizowanie turniejów kobiecych w środku tygodnia.
Dodatkowo padło pytanie czy zarząd może wpłynąć na cenę, komercyjnego turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup, którego cena w tym sezonie wynosi bez korzystania z oferty hotelowej: 800 zł. Podjęto m.in. uchwałę iż zgłaszanie kandydatek do Komisji kobiecej następuje w okresie 14 dni od jawnego ogłoszenia naboru do tejże, przez zarząd PZG.

Walne zgromadzenie delegatów PZG jednomyślnie wybrało na drugą kadencję Zarząd PZG w składzie jaki był dotychczas. Przepadł wniosek o rozszerzenie zarządu o dodatkową osobę reprezentującą PGA. Przegłosowano kadencyjność komisji, które od teraz będą wybierane na okres kadencji zarządu i określono termin składania przez nie, sprawozdań do 31 marca każdego roku. Wybrano również komisję rewizyjną w składzie Przewodniczący: Andrzej Olszewski, Wiceprzewodniczący Gilbert Heith Sekretarz: Mikołaj Wojnowski.
W skład Komisji Dyscyplinarno – Regulaminowej weszli:

– Przewodniczący – dr nauk prawnych Eligiusz Krześniak (Królewski Klub Golfowy w Wilanowie)
– Zastępca przewodniczącego – Henryk Przybylski (Panorama Golf Club)
– Sekretarz – Janusz Antoni Kazberuk (Golfstok Białystok)
k1

Zobacz zdjęcia

Zobacz migawki