Majówka – gdzie pojechać?

Majówka

Przed nami tradycyjnie kilka majowych wolnych dni. Wielu z nas wykorzysta je na wyjazdy.
Wyjazdy z biurem podróży są droższe o 4,4% niż rok temu. Choć do najpopularniejszych destynacji należy Grecja, Egipt i Turcja, rekordowo dużo osób, bo o 44% więcej, chce spędzić majówkę w krajach egzotycznych: na Mauritiusie, Seszelach, Kubie, w Peru oraz Chinach. Wiosenny wypoczynek na Mauritiusie czy Seszelach jest jednak niewspółmiernie droższy od wyjazdów do basenu Morza Śródziemnego czy Egiptu. Średnia cena takiego wyjazdu to 8350 zł za osobę. Choć na pierwszy rzut oka wydawać się może, że cena o prawie 250% wyższa powinna odstraszać potencjalnych podróżników, z finansowego punktu widzenia taki stan rzeczy nikogo nie dziwi. Jak wynika bowiem z najnowszych doniesień Głównego Urzędu Statystycznego, rośnie zaplecze finansowe Polaków. Długi weekend to także odpoczynek w wydaniu All Inclusive. Wciąż siedmiu na dziesięciu polskich turystów decyduje się na taką formę posiłków. Taki sam odsetek wypoczywa w hotelach 4- i 5- gwiazdkowych. Mocno wzrosła popularność wypoczynku z wykupionymi śniadaniami i obiadokolacjami, za to radykalnie spadła gotowość do jadania „na mieście”, czyli wypoczywanie w obiektach z wykupionymi śniadaniami (BB)
Tyle statystyka, tylko po co jechać zaraz na koniec świata, zwłaszcza kiedy sezon golfowy, dzięki sprzyjającej aurze, już właściwie w pełni? Ciepłe kraje i egzotyczne wyspy zostawmy sobie na głęboką jesień albo zimę. Teraz korzystajmy z tego co mamy u siebie, zwłaszcza że pola golfowe nie próżnują i walcząc o klienta przygotowują rożne atrakcje i promocje. Gdzie warto golfowo spędzić te kilka dni wolnych?

Oto nasze propozycje:

zachodniopomorskie:

W ABGC
przewidziano tradycyjnie trzy turnieje XI Puchar Zjednoczonej Europy, II Turniej Klubowy, XIII Turniej Konstytucji 3 Maja O Puchar Burmistrza Międzyzdrojów. Ceny ostatnio nawet przystępne, dla członków Binowa, ML i G&R;cena za turniej 70 zł , dla pozostałych 90 zł – to taniej niż rundka! Noclegów wokół jest sporo, tylko czy będą miejsca? Lepiej majówkę zacząć dzień wcześniej niż wszyscy, bo korki gwarantowane.

Kamień Pomorski.

Stosunkowo nowe pole na mapie Polski. Nie wielu golfistów wie, że można tam wynająć domek w cenie 200 zł za dobę. Można również przyzwoicie i niedrogo zjeść. Koszt gry 150,zł green fee całodniowe (w weekendy i święta). Na majówkę 2 maja zaplanowano turniej Otwarcia. Cena – 70zł dla członków, 110 zł dla pozostałych graczy. Dla osób, które zgłoszą udział w turnieju pole proponuje 10% zniżki na członkostwo w Klubie Golfowym. Dla uczestników turnieju przewidziano rundę treningową w promocyjnej cenie 60 zł!

Binowo Park.

Dla tych którzy będą wracali znad morza proponujemy Zajrzeć do Binowa gdzie 4 maja dobędą się eliminacje do World Golfers Championship i Diners Club Trophy. Polecamy wcześniejsze zapisy, z uwagi na tradycyjnie spore obłożenie turnieju i chociaż wiadomo, że Sławek potrafi zrobić turniej i na 200 osób, to pole jednak nie jest z gumy, widno jest, też tylko przez określony czas. Hitem maja jest oferta Binowa, które do każdego green fee dorzuca za darmo nocleg ze śniadaniem!I ta promocja trwa cały miesiąc!

Modry Las – podczas weekendu majowego jak co sezon, organizuje 3 turnieje. Są to turnieje: 1 Maja, Flagi Narodowej RP i Konstytucji 3 Maja. Specjalna promocja preferuje stałych bywalców, grając w trzech turniejach obowiązuje specjalna, niższa cena i tak:
275 zł – goście / 190 zł – członkowie ABGC, BPGC, GKGZ / 90 zł – MLGC / 50,zł – Juniorzy

pomorskie

Sierra ma nową ofertę, od tego roku dysponuje już apartamentami do wynajęcia, stąd i kompleksowa oferta majówki. Koszt majówki wynosi od 480 zł za osobę . Cena zawiera – nocleg w Sierra Apartments, Green Fee i śniadanie w Domku Klubowym. Majówka to w Sierze oficjalne rozpoczęcie sezonu w dniach 1i2 maja organizowany jest Sierra Open Season Cup 2014 podczas , którego nastąpi także uroczyste przyjęcie nowych członków do Sierra GC. Apartamenty redakcja zdążyła przetestować – rewelacja i bezapelacyjnie polecamy!

lubuskie

Kalinowe Pola podczas majówki proponują dwa turnieje, są to: 1.05 – Turniej ” Święta Pracy ” i 3.05 – Amwin Golf Cup

Pole Zawarcie w Gorzowie przygotowało jeden turniej 3.05- Turniej Konstytucji –

dolnośląskie

W Gradi Golf Club majówka przebiegać będzie pod dominacją Tyskiego Klubu Golfowego, który przebywa tam na gościnnych występach. Specjalna oferta jaka obowiązuje podczas majówki to 15% upustu od całego rachunku.

małopolskie

Kraków Valley na długi weekend majowy proponuje pakiety majowe (oferta zawiera pobyt w kameralnym hotelu Villa Pacoldi znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie pola golfowego oraz grę w golfa na mistrzowskim polu golfowym)
– 2 noclegi w pokoju 2-osobowym oraz 3 dni nielimitowanej gry w golfa: 449 PLN/osoba
– 3 noclegi w pokoju 2-osobowym oraz 4 dni nielimitowanej gry w golfa: 599 PLN/osoba
– 5 noclegów w pokoju 2-osobowym oraz 6 dni nielimitowanej gry w golfa: 899 PLN/osoba
– 7 noclegów w pokoju 2-osobowym oraz 8 dni nielimitowanej gry w golfa: 1099 PLN/osoba
Pakiety obowiązują od 28 kwietnia do 5 maja.

Royal Kraków Golf & Country Club – XII Majówka Golfowa z cyklu Cztery Pory Roku