Meronk o włos od podium!

Meronk o włos od podium!

Reprezentant Polski, Adrian Meronk po wyczerpującej rundzie finałowej, zakończył LOTOS Polish Open 2014 na 5. miejscu z wynikiem -3 poniżej Par. To ogromny sukces polskiego zawodnika, który ubiegłoroczny turniej zakończył na 18 pozycji w ogólnej klasyfikacji. Pierwsze miejsce zajął Berni Reiter, który już od pierwszej rundy typowany był na zwycięzcę turnieju. Drugą pozycję zasłużenie wywalczył sobie reprezentant Niemiec, Sean Einhaus. Ostatnie miejsce na podium także należało do reprezentanta Niemiec, Sebastiana Heisele.

Polscy fani golfa nie mogą być zawiedzeni. Wielkie nadzieje pokładane w starcie młodego, polskiego zawodnika, Adriana Meronka, nie pozostały bez odpowiedzi. Stypendysta sportowy East Tennessee State University, który już drugi rok doskonali swoje umiejętności gry w USA, w finale popisał się iście mistrzowskim kunsztem gry. Upał i silny wiatr nie stanęły mu na drodze do zdobycia wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej. W rundzie finałowej wykonał 72 uderzenia, co w ogólnej klasyfikacji zapewniło mu dobry wyniki -3 poniżej Par i piąte miejsce. Do 9 dołka był on jednak wiceliderem turnieju LOTOS Polish Open 2014.

Przez trzy rundy turnieju udało mi się utrzymać wyrównany poziom gry i jest to rezultat, z którego jestem zadowolony. Moim celem było zdobycie miejsca w pierwszej dziesiątce. Jestem 5, ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Szczególnie po pierwszej dziesiątce, która była dla mnie bardzo udana. W drugiej połowie niestety opadłem z sił – powiedział Adrian Meronk.

Polskich akcentów było jednak zacznie więcej w turnieju, na wyśmienitym 21 miejscu ukończył rywalizację młodziutki Mateusz Gradecki, który studiuje z Adrianem i podąża za nim krok, w krok. Po pierwszym dniu sensacyjnym wiceliderem był Maks Sałuda z wynikiem -5 uderzeń poniżej Par. Maks ostatecznie zakończył rywalizację na 26 pozycji.

Druga edycja LOTOS Polish Open 2014 zakończyła się w pięknym stylu. Nie mogłem wyobrazić sobie lepszego zakończenia tego turnieju, jak obecność jednego z polskich graczy w ścisłej czołówce. Bardzo serdecznie gratuluje Adrianowi i życzę mu dalszych sukcesów, a sam jestem bardzo szczęśliwy, że Grupa LOTOS S.A. mogła być częścią tego sukcesu – skomentował świetne wyniki Polaków Paweł Olechnowicz, Prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A.

Od pierwszej rundy pozycja lidera należała do Austriaka, Berniego Reitera. W trzeciej rundzie nie pozwolił on sobie na odebranie mu tytułu najlepszego. Uzyskałonrezultat -10 uderzeń poniżej par, kończąc trzecią rundę z wynikiem 67 uderzeń. Rezultat ten zapewnił mu laur zwycięzcy i punkty do rankingu ligi Pro Golf Tour. Wielce prawdopodobne jest, że podobnie jak ubiegłorocznemu zwycięzcy turnieju, Florianowi Fritshowi, pomogą mu one w awansie do drugiej ligi europejskiego golfa, European Challange Tour.

Berin Reiter_LOTOS Polish Open 2014_2

 

Zwycięstwo w turnieju LOTOS Polish Open 2014 traktuje jako jeden z moich największych sukcesów w tym roku. Do tej pory grałem głównie na polach w Ameryce Południowej, ale bardzo cieszę się, że zdecydowałem się na start w Polsce i zakończył się on tak dobrym wynikiem – skomentował Berni Reiter.

Drugie miejsce w turnieju przypadło Seanowi Einhausowi. Taki wyniki jest sporym zaskoczeniem, ponieważ przez dwie pierwsze rundy turnieju jego rezultaty nie były imponujące. Runda finałowa okazała się być dla niego bardzo szczęśliwa. Osiągnął w niej dobry wynik 66 uderzeń, dorównując tym samym poniedziałkowemu rekordowi pola zdobytemu przez Berniego Reitera.

Ostatnie miejsce na podium zajął Sebastian Heisele. W ostatniej rundzie wykonał on 68 uderzeń, co dało mu wynik 6 poniżej Par.

 

Berni Reiter_LOTOS Polish Open 2014_1

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl