MP Seniorów

MP Seniorów: Henryk Konopka obronił mistrzowski tytuł

Henryk Konopka (Tokary Golf Club) obronił tytuł mistrza kraju zwyciężając w Citi Handlowy X Mistrzostwach Polski Seniorów. Uzyskał łączny wynik 233 uderzenia. Drugie miejsce w turnieju rozegranym w podolsztyńskich Naterkach zajął Ryszard Sobiesiak (Toya Golf & Country Club), a trzecie Jan Musiolik (KG First Warsaw Golf & CC).

O tych dwóch miejscach na podium zdecydowała jednak zasada countback, bowiem zarówno Musiolik, jak i Sobiesiak odnotowali sumę 240 uderzeń po trzech rundach.

– Choć burza była wczoraj to dzisiaj ja miałem swoją burzę, a dokładniej mówiąc szedłem jak burza – śmiał się Henryk Konopka, który idąc na 18. dołek był na -3, ale finiszując doublem bougey’em ostatecznie finałową rundę zakończył wynikiem -1.

Mimo nieschodzącego przez cały dzień z ust uśmiechu przyznał, że bardzo się koncentrował. – Trzeba było sprężyć się, aby utrzymać mistrzowski tytuł, ale mimo sportowej walki panowała wspaniała atmosfera. Sprzyjał mi także doskonały flight, z Bogusiem Billem i Markiem Gaikiem – opowiadał Konopka i dodał, że sobotnia pogoda dała wszystkim zawodnikom w kość, a wiatr i deszcz uniemożliwiały uzyskanie dobrych wyników.

– Dzisiaj natomiast to chętnie… poszedłbym zagrać jeszcze raz. Lubię mistrzostwa seniorów, bo tu jest dość równy poziom. Zaczęliśmy odstawać od juniorów, z młodymi jest ciężka walka, a w naszej kategorii jest sportowa, ale bardzo przyjemna rywalizacja – mówił 57-letni zwycięzca.

Najlepsza wśród startujących kobiet była Elżbieta Panas (KG First Warsaw Golf & Country Club). Jak przyznała wymagało to od niej nie lada koncentracji.

– Dałam z siebie maksymalnie dużo. Koleżanki zagrały wczoraj świetnie, szczególnie Małgosia Brodowska, Ewa Geritz i Brygida Morańska wysoko postawiły poprzeczkę. Dzisiejsza runda była dla mnie czasem do eliminacji błędów i to na większości dołków się udało – mówiła Elżbieta Panas.

Dodała, że sprzyjała jej bardzo sportowa atmosfera we flighcie.

– Koleżanki już wiedzą, że ze mną podczas gry nie da się za bardzo pogadać. Rozmowa mnie rozprasza, a ja zazwyczaj jestem bardzo skoncentrowana na kolejnych uderzeniach. Nawet po zejściu z pola ktoś mnie spytał, czy padało. A ja nie wiedziałam, bo nawet na pogodę nie zwracałam uwagi – dodała.

W kategorii netto triumfował Marek Gaik (Śląski KG), przed Małgorzatą Brodowską (Tokary GC) i Januszem Antonim Kazberukiem (Golfstok Białystyk).

Zawody rozegrano na polu Mazury Golf & Country Club. Był to turniej kategorii 1 w DHL Global Forwarding Rankingu PZG, w którym rywalizowały kobiety urodzone w roku 1961 lub wcześniej oraz mężczyźni urodzeni w roku 1956 lub wcześniej.

Kolejnym turniejem serii Citi Handlowy Golf Masters Series 2012 będą mistrzostwa Polski mid-amatorów. Odbędą się w dniach 22-24 czerwca na polu Binowo Park GC.