W Wysokich Tatrach każdy znajdzie to, czego potrzebuje!

W Wysokich Tatrach każdy znajdzie to, czego potrzebuje!

 

 

WYSOKIE TATRY

 

Wysokie Tatry są w Europie Środkowej wyjątkowym miejscem. Najwyższe pasmo górskie w Karpatach z 25 szczytami, które są wyższe niż 2 500 m.n.p.m., wyjątkowe jeziora polodowcowe, rośliny chronione i niepowtarzalna fauna. Klimat wysokogórski i idealnie warunki przyrodnicze doprowadziły do tego, że pod koniec XIX i początkiem XX wieku Wysokie Tatry stały się ośrodkiem uzdrowiskowym, gdzie leczyli i bawili austriacko-węgierscy i polscy szlachcice i także ich przyjaciele z całeh Europy. Z roku na rok w Tatrach powstawały nowe przepiękne, secesyjne hotele. Otwierano nowe szlaki turystyczne i ośrodki  sportowe.

Ihrisko C letecky_S

„PRZEDWOJENNY“ GOLF

Bogatych kuracjuszy i turystów nie zaspokajały tylko wspaniałe kolacje i poobiednie przechadzki. Pierwsze pole golfowe na Słowacji i w ogóle piersze pole na Węgrzech było zbudowane w roku 1909 w Tatrańskiej Łomnicy. Mówi się, że z niedalekich bagien chodził golfistów oglądać czarny bocian…Bocianów jest tutaj nadal sporo, więc dlatego nowo wybudowany w 1999 roku resort golfowy, został nazwany  „Black Stork“ czyli po prostu – czarny bocian.

GOLFOWY RESORT BLACK STORK

Resort Black Stork bezpośrednio nawiązuje do golfowej tradycji z początków XX wieku. Oddalony jest on tylko 12 km od miasta Poprad. Stał się ulubionym miejscem nie tylko dla golfistów, ale także dla rodzin z dziećmi czy spotkań z przyjaciółmi. To doskonałe miejsce na zaznajomienie się z golfem w ramach akademii dla początkujących, poprawy HCP lub nawet zorganizowania własnego turnieju golfowego. Wstęp na driving range i pola treningowe jest bezpłatny. Do dyspozycji golfistów jest 27 dołkowe pole golfowe, driving range, chipping area, putting green, profesjonalni trenerzy, wypożyczalnia sprzętu golfowego, sklep golfowy i symulator golfowy. Grać w golfa możemy  tam od kwietnia do października, ogrzewany i oświetlony driving range jest do dyspozycji przez cały rok.

DSC_1043

A PGA GOLF COURSE

Mistrzowskie, 27 dołkowe pole golfowe Black Stork w Wielkiej Łomnicy otrzymało prestiżową ocenę A PGA Golf Course (ma je tylko 20 pól na całym świecie)  jesienią 2011 roku. Od tego czasu na polu  miało miejsce kilka zmian, które zwiększyły komfort gry, ale je również utrudniło. Trwają także przygotowania do budowy nowego 9-dołkowego pola chip & putt , które będzie miało na celu poszerzenie możliwości treningowych dla graczy i ułatwienie gry początkującym.

Pod kierownictwem profesjonalisty Davida Poultona  w nowym centrum treningowym z najnowocześniejszą urządzeniami do analizy uderzenia golfowego nauczają trenerzy PGA Ben Todd z Wielkiej Brytanii i Vlastimil Forejt z Republiki Czeskiej.  Golfiści doceniają korzystne ceny karnetów na grę w golfa, darmowy wstęp na driving range i na pola treningowe (chipping area i putting green), ubezpieczenie odpowiedzialności każdego gracza na polu za szkody sporządzone na majątku lub zdrowiu i także napoje dla każego gracza.

DSC_1114

WSPANIAŁY WIDOK Z HOTELU

Stylowy hotel International****, umiejscowiony w pośrodku pola golfowego, jest otwarty przez cały rok. Piękną panoramę tatrzańskich szczytów można podziwiać nie tylko z przestronnego lobby baru z kominkiem, ale także z galerii z biblioteką, z restauracji, tarasu letniego a także z centrum wellness.

Stylowy, kameralny  hotel ma  tylko 28 pokoi dwuosobowych i jeden apartament. Swoisty urok ma widok na tatrzańskie szczyty z centrum wellness, w którym znajduje się wewnętrzny i zewnętrzny basen z prądem wodnym, jacuzzi, sucha, parowa i infrasauna, tepidarium i siłownia. Goście mogą także skorzystać z szerokiej oferty masażów w tym także oryginalnych tajskich.

Hotel od 9 A letecky_S

KORZYSTNE PAKIETY POBYTOWE
Hotelowi goście mogą skorzystać z 35% zniżki na grę w golfa i mają niegraniczony wstęp do centrum wellness. W ciągu całego roku można sobie wybierać z bogatej oferty różnych pobytów od „relaksacyjnego” i „golfowego” poprzez wellness  aż po noc sylwestrowską. Golfiści mogą wykorzystać także atrakcyjną ofertę NOC + FEE (od 88 € /osoba/noc+śniadania+wellness+gra na 18 dołków) lub pobyty z nieograniczoną grą w golfa a oprócz tego uczestnicząc w turnieju golfowym mają specjalną cenę zakwaterowania. Po grze  golfiści zazwyczaj chętnie relaksują się na słonecznym tarasie, próbując specjałów z naszego menu lub kosztują coś z na z oferty sezonowej, która jest co miesiąc inna.

 

NOWOCZESNY KOMPLEKS WAKACYJNY W WIELKIEJ ŁOMNICY

Niedługo w resorcie będzie dostępny także park termalny z usługami wellness, wykorzystujący odwiert geotermalny głęboki na 2 100 m, z którego popłynie woda o temperaturze 61,8°C. Mineralizacja wody spełnia wymagania naturalnej wody leczniczej. Park termalny zwiększy atrakcyjność resortu golfowego i będzie tworzyć z nim integralną część, jako nowoczesny kompleks wakacyjny z hotelem i apartamentami.

 

ATRAKCJE KTÓRE MOŻEMY ZNALEŹĆ W TATRACH

Do atrakcji w Tatrach należą także wycieczki do całorocznie otwartych wysokogórskich chat, do których można dojechać także kolejkami liniowymi z Tatrańskiej Łomnicy, Starego Smokowca i Sztrbskiego Plesa. Można także spływać rzeką na tratwach lub łódkach, zwiedzać jaskinie, korzystać z kąpieli termalnych z mnóstwem atrakcji wodnych lub odwiedzić którąś z karczm z muzyką na żywo. Ciekawych historii, zainteresuje zapewne spiska część  szlaku Gotyckiego, gdzie można zobaczyć takie klejnoty jak zamek Spiski czy  Lewoczę. Można odwiedzić także miasta Kieżmark i Poprad.

 
Więcej informacji znajdziecie na www.golftatry.sk

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl