LOTOS Polish Open 2014 na start!

LOTOS Polish Open 2014 na start!

 

Już w najbliższy piątek, 18 lipca 2014 rozpocznie się najważniejsze wydarzenie sezonu golfowego w Polsce – turniej LOTOS Polish Open 2014. W dniach 18-23 lipca 2014 r. na polu golfowym Sand Valley Golf & Country Club w Pasłęku, nieopodal Elbląga będą rywalizować ze sobą zawodnicy z całego Starego Kontynentu. Zawody odbędą się w randze europejskiej ligi Pro Golf Tour. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a najlepsi mają szansę na awans do drugiej ligi europejskiego golfa – European Challenge Tour.

 

Druga edycja turnieju LOTOS Polish Open ponownie została zaliczona do kalendarza najważniejszych wydarzeń golfowych w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku, zmagania zostały podzielone na dwie części. W piątek, 18 lipca odbędzie się turniej o Puchar Prezesa Grupy LOTOS, w którym wezmą udział goście przybyli na specjalne zaproszenie Pawła Olechnowicza. Kolejnym ważnym elementem LOTOS Polish Open 2014, będzie turniej Pro-Am odbywający się w sobotę, 19 lipca 2014 r. Rywalizacja amatorów z profesjonalistami będzie zakończeniem pierwszej części turnieju.

 

Wydarzenia towarzyszące LOTOS Polish Open 2014 to dobra okazja do podniesienia swoich umiejętności golfowych. Jest to także szansa na bliższe poznanie i przyjrzenie się profesjonalnym zawodnikom, którzy traktują je jako dobry trening przed właściwą rywalizacją. Turniej o Puchar Prezesa Grupy LOTOS S.A. oraz rywalizacja Pro-am to także moment, aby przygotować się na emocje, które będą towarzyszyły nam przez kolejne dni – mówi Mateusz Kusznierewicz, ambasador turnieju LOTOS Polish Open 2014.

 

Właściwa rywalizacja, czyli Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski Mężczyzn LOTOS Polish Open 2014 zostaną rozegrane na polu golfowym Sand Valley Golf & Country Club w dniach 21-23 lipca 2014 r. W pierwszym tygodniu lipca ogłoszono podział 20 „dzikich kart” przyznanych PZG przez ligę Pro Golf Tour. Dzięki nim, najzdolniejsi Polscy zawodnicy otrzymali szansę na występ w imprezie z zawodnikami z całej Europy. Na wniosek trenera kadry narodowej, Mike’a O’Briena dwanaście z nich trafiło do reprezentantów aktualnego składu kadry Polski. Wśród nich znaleźli się: amatorzy – Adrian Meronk, Jędrzej Gąsienica – Ciułacz, Jan Piętka, Adrian Kaczała, Mikołaj Geritz,; juniorzy – Oskar Zaborowski, Jan Barucki, Adrian Jędrzejewski, Bartosz Myszka, Jakub Szyja, Tymoteusz Michaś oraz profesjonalista Thomas Bosco – Cwiok.

 

Kolejne trzy z dwudziestu „dzikich kart” powędrowały do medalistów Citi Handlowy VIII Mistrzostw Polski Match Play, które odbyły się na polu Gradi GC w dniach 31.05-1.06. Zdobyli je amatorzy: Jan Szmidt jr, Kamil Tatarczuk i Mateusz Gradecki. Decyzję dotyczącą pozostały pięciu miejsc podjęło PGA, za sprawą którego, w turnieju wezmą udział profesjonaliści: Mateusz Jędrzejczyk, Maksymilian Sałuda, Jakub Ossowski, Kamil Chojnicki oraz Grzegorz Zieliński.

 

Obecność tak wielu znakomitych zawodników z Polski pozwala mi wierzyć, że w tym roku nasza reprezentacja ma jeszcze większe szanse, aby zajść w rywalizacji bardzo daleko. Będę obserwował ich poczynania z wielką nadzieją i pewnie jeszcze większymi emocjami. To ważne aby nasi zawodnicy mogli mierzyć się z najlepszymi z całego świata. Takie doświadczenie na pewno zaprocentuje – komentuje Paweł Olechnowicz, Prezes Grupy LOTOS S.A.

 

Łączna pula nagród w turnieju LOTOS Polish Open 2014 wynosi 120 tys. zł. Najlepsi gracze uzyskają punkty do rankingu ligi Pro Golf Tour, a jego zwycięzcy awansują do drugiej ligi europejskiego golfa – European Challenge Tour. W ubiegłym roku zwycięzcą turnieju został niemiecki zawodnik, Florian Fritsch. Spośród przedstawicieli polskiej reprezentacji najlepiej poradził sobie Adrian Meronk, który ukończył turniej na 18. miejscu.

 

 

***

Grupa LOTOS w golfa zaangażowała się już rok temu, stając się mecenasem LOTOS Open, jednego
najważniejszych turniejów w sezonie 2012. W dwudniowych zawodach rozegranych na polu Sand Valley G&CC wzięło udział 120 graczy.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl