Wakacyjny Super Puchar Golfowy by Polferries

Pole Amber Baltic dawno już nie widziało tylu graczy w turnieju. Jeżeli pod uwagę weźmiemy liczbę uczestników najważniejszego turnieju klubowego czyli mistrzostw klubu, w którym udział wzięło 17 uczestników, to pierwszy turniej wakacyjny jest mega turniejem! Do walki o puchar stanęło “aż” 63 golfistów! Co ciekawe na liście naliczyliśmy 10 członków ABGC! Ni e znaczy to, że nie było ich więcej , jednak ci którzy ABGC wybrali jak swój macierzysty klub byli w zdecydowanej mniejszości! Jesteśmy chyba świadkami transformacji , kiedyś jednego z większych klubów w Polsce w klub wakacyjny.

To miły widok gdy zwykle puste zielone farwaye zapełniają się golfistami jak za starych dobrych czasów a w barze na pięterku słychać gwar rozmów. Miło też spotkać dawno niewidzianych golfowych przyjaciół, którzy przepadli gdzieś na oddalonych golfowych łąkach. Wakacje to dobry czas na takie spotkania a ABGC, to chyba najlepsze na to miejsce.

W sobotę 5 lipca 2014 roku rozegrano turniej w systemie Stableford brutto i netto. Tym razem promowano rozgrywki netto i ta kategoria była ważniejsza, z tegoż pewnie powodu greeny jak na warunki kołczewskie były jakoś stosunkowo wolne, a rafy dobrze przystrzyżone. Ogólnie pole jest doskonałej kondycji i raczej przyjazne dla graczy.

0087

Najlepszymi wynikami popisali się Andrzej Piotrowski (ABGC) i Roman Rogoziński (BP), osiągnęli oni równo po 42 pkt. Stb. netto. Z tym ze Andrzej grający z niższego hcp ostatecznie uznany został za zdobywcę pierwszego miejsca, a Roman musiał zadowolić się drugą lokatą , trzecie miejsce zajął Jerzy Safanów. Nagrody za najdłuższe uderzenie zagarnęło małżeństwo Strzelczyków. Małgorzata uderzyła najdalej wśród pań , a Marcin wśród panów. Najbliżej dołka był Adam Szymański. Brutto trzeci był Marek Wit, drugi Sławomir Hruboń, a pierwsze miejsce zajął Witold Szczepanowski. red.