Mistrz olimpijski promuje golfa

Mistrz olimpijski promuje golfa w Sobieniach Królewskich!

W ostatnią niedzielę w Sobieniach Królewskich odbyła się konferencja prasowa poświęcona synergii biznesu i sportu jako niezbędnego czynnik dla rozwoju dyscypliny sportowej, której gościem specjalnym był Franz Klammer, ikona narciarstwa alpejskiego lat 70. i 80. a także miłośnik golfa!

Podczas konferencji zorganizowanej w podwarszawskich Sobieniach Królewskich omówione zostały metody popularyzacji golfa, a także funkcjonowanie akademii golfa w Polsce i Europie. Klammer, który jest wielkim miłośnikiem tego sportu miał okazję po raz pierwszy zagrać na polskim polu golfowym podczas turnieju Noble Bank Sobienie Open. Alpejski mistrz, był pod wrażeniem infrastruktury i przygotowania pola w Sobieniach Królewskich. Przy tej okazji austriacki mistrz olimpijski w zjeździe dodatkowo zachęcał do odwiedzania swojego kraju nie tylko w sezonie zimowym. „Polecałbym odwiedzić nas także latem i skorzystać z uroków górskich tras, przepięknych jezior, a także… pól golfowych. Obecnie wprowadziliśmy transgraniczną ofertę i w ramach jednego pakietu można grać na karynckich polach, a chwilę później na obiektach w Słowenii i we Włoszech” – mówił Franz Klammer.

Celem konferencji była również popularyzacja golfa jako dyscypliny sportowej cieszącej się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Dobrze, że zainteresowanie golfem rośnie i można już zapraszać Polaków na pola golfowe za granicą. To również efekt naszych codziennych starań i współpracy z wieloma obiektami golfowymi w Polsce, w tym również z polem golfowym Sobienie Królewskie Golf & Country Club, skupiającej się na szkoleniu juniorów i propagowanie ten dyscypliny sportu również wśród najmłodszych –mówił Marek Michałowski Prezes Polskiego Związku Golfa.
Goście konferencji podkreślali, że warto inwestować w popularyzację sportu wśród najmłodszych, a dowodem na to może być sukces takich inicjatyw jak Zawody Narciarskie Koziołka Matołka oraz Akademia Golfa Koziołka Matołka, której inicjatorem jest Tatra Holding.
Cieszymy się, że możemy gościć tak wybitną postać jak Franz Klammer. Nasze pole z roku na rok odwiedza coraz więcej zagranicznych gości, ale rośnie też liczka klubowiczów co potwierdza tezę o rosnącej popularności golfa w naszym kraju. Sobienie Królewskie od początku kładą duży nacisk na szkolenie juniorów a nasza Akademia Golfa aktywnie uczestniczy we wszelkich inicjatywach promujących tą dyscyplinę sportu. – Jerzy Szymański, właściciel Sobienie Królewskie Golf & Country Club.
Gośćmi panelu nt. synergii biznesu i sportu byli: Franz Klammer (wielka gwiazda narciarstwa alpejskiego, mistrz świata i mistrz olimpijski w tej dyscyplinie oraz pasjonat Golfa), Michaela Widnig-Tiefenbacher (właściciel Naturel Hotels and

Resorts), Doris Pfandl (managermarketingu Harmony’s Hotels w Karyntii), Kristian Kresse (dyrektor turystyki regionu Karyntia) oraz Marek Michałowski (Prezes Polskiego Związku Golfa).

9

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl