Akademia Golfa dla najmłodszych

                                                               Akademia Golfa dla najmłodszych

Ponad 150 milionów ludzi na całym świecie gra w golfa. Także w Polsce widoczny jest trend rosnącej popularności tej dyscypliny, przede wszystkim wśród dzieci oraz młodzieży. Dlaczego warto zachęcić dzieci właśnie do tej dyscypliny sportowej i od czego rozpocząć przygodę z kijem golfowym?

Golf jest wyjątkową dyscypliną sportową, przygodę z tym sportem można rozpocząć już w wieku kilku lat. To sport, który kształtuje odpowiednią postawę i dobrą sylwetkę, promuje zdrowy styl życia oraz gwarantuje godziny spędzone na świeżym powietrzu. Golf uczy dzieci samodzielności, sprawności, zasad fair play oraz szacunku do przeciwnika. Czas spędzony na polu golfowym to dla dzieci przede wszystkim radosny czas uprawiania sportu, zabawy oraz nauki.

Wrzesień to doskonały moment zachęcić dzieci do rozpoczęcia treningów, dodatkowe zajęcia pozaszkolne urozmaicą codzienne obowiązki. Na oddalonym nieopodal od Warszawy polu golfowym Sobienie Królewskie Golf&Country Club, w każdą wrześniową sobotę dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat odbywają się bezpłatne lekcje, podczas których certyfikowany zespół trenerów PGA prezentuje grę pokazową oraz sprzęt golfowy, techniki i program treningu golfowego dla dzieci i młodzieży oraz zaplecze oraz infrastrukturę treningową Akademii. „Podczas cotygodniowych spotkań udowadniamy, że golf jest sportem tanim i dla każdego. Staramy się dzielić naszą pasją z początkującymi. Dbamy o to, aby pierwsze kroki były łatwe, przyjemne i bezkontuzyjne. Z punktu widzenia rozwoju sportowego, ważne jest, aby rozpoczynać przygodę z każdym sportem pod okiem wykwalifikowanych instruktorów już od najmłodszych lat. Dzięki temu nie tylko rozwijamy w dzieciach potencjał, ale uczymy je również wyznaczać i osiągać cele” – mówi Adam Mitukiewicz, główny trener Sobienie Performance Academy. Kadra trenerska Sobienie Performance Academy (SPA) posiada nie tylko doskonała wiedzę na temat golfa, ale również europejskie certyfikaty. Cały proces szkolenia jest prowadzony w oparciu o standardy SPA oraz Narodowego Programu Rozwoju Juniorów Polskiego Związku Golfa.

Klika lekcji z trenerem, z czasem może przerodzić się w pasję oraz życiowy cel. Doskonałym przykładem jest Alejandro Pedryc, 13 –latek z Klubu Sobienie Królewskie Golf&Country Club, który swoją przygodę z golfem rozpoczął w wieku zaledwie 3 lat. Alejandro jest dziś trzynastym golfistą w Europie w swojej kategorii wiekowej, a na swoim koncie ma między innymi czterokrotne Mistrzostwo Polski (w tym tegoroczne Mistrzostwo Polski Juniorów w dwóch kategoriach wiekowych, również tej do 18 roku życia) oraz Vice Mistrzostwo Austrii Juniorów. Jego największym marzeniem jest kariera Tigera Woodsa i zdobycie tytułu Mistrza Świata w golfie!

 

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl