Jakub Ossowski szósty w międzynarodowym turnieju PGAs of Europe

Jakub Ossowski szósty w międzynarodowym turnieju PGAs of Europe

Jakub Ossowski przez cztery dni reprezentował PGA Polska na rozgrywanym w Bułgarii międzynarodowym turnieju Unicredit PGA Professional Championship of Europe. Z wynikiem sześciu uderzeń poniżej par znalazł się na bardzo dobrym 6. miejscu. To jeden z najlepszych wyników reprezentanta Polski w historii tego turnieju.

 

Unicredit PGA Professional Championship to zawody organizowane przez PGAs of Europe. Co roku gromadzą one reprezentantów poszczególnych zawodowych organizacji golfowych z całej Europy. W turnieju biorą udział jedynie w pełni wykwalifikowani trenerzy golfa z tytułem Fully Qualified Golf Professional, którzy nie są regularnymi graczami międzynarodowych serii.

 

Jakub Ossowski. zajmując szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, pokonał reprezentantów kilkunastu krajów. Po pierwszej rundzie Ossowski z wynikiem -1 znalazł się na 11. pozycji. Druga runda okazała się rewelacyjna Kuba Ossowski wyrównał rekord pola i jako jeden z dwóch zawodników uzyskał wynik dnia – 66 uderzeń (sześć poniżej par). Tym samym po dwóch dniach zawodów znalazł się na rewelacyjnej trzeciej lokacie. Trzecia runda okazała się najsłabsza w wykonaniu Polaka. Zagrał 73 uderzenia, mimo to jednak nadal utrzymał się w pierwszej piątce w klasyfikacji generalnej. “To był trochę gorszy dzień w moim wykonaniu ale wynik dalej jest do zaakceptowania. W ciągu ostatnich 24 godzin warunki się mocno zmieniły. Padało całą noc, przez co pole stało się dużo dłuższe. Do tego dość mocny wiatr i coraz trudniejsze pozycje flag. Po wynikach wszystkich zawodników widać, że nie było dzisiaj dobrych warunków”. powiedział po rundzie.

Finałową rundę Jakub Ossowski zakończył z rezultatem na par pola. W sumie, z wynikiem sześciu uderzeń poniżej par znalazł się na szóstej pozycji. To jeden z najlepszych wyników polskiego reprezentanta na międzynarodowym Uncredit PGA Professional Championship of Europe. “Cel został spełniony. Zakładem skończyć w top 10 i się udało. Ostatnie dwa dni były bardzo wymagające.No cóż, taki jest golf. Ogólnie turniej uważam za udany. Zebrane doświadczenia na pewno zaprocentują w przyszłości,”, podsumował swój występ Kuba.

 

Jakub Ossowski na co dzień pracuje jako Head Pro w Kalinowe Pola G&CC. W tym roku miał bardzo dobry sezon w Polsce, zwyciężył ranking PGA Polska Order of Merit. Na większości turniejów w krajowej zawodowej serii LOTOS PGA Polska Tour plasował się w pierwszej piątce, zwyciężył także w turnieju Sierra PGA Polska Trophy

 

Na pierwszym miejscu w turnieju Uncredit PGA Professional Championship of Europe znalazł się reprezentant Portugalii Hugo Santos, który w ostatniej rundzie uzyskał wynik 71 uderzeń. W poprzednich dniach zanotował na swojej score cardzie kolejno rezultaty 66, 72 i 69 uderzeń. To wystarczyło, aby pokonać pozostałych zawodników. Z sumą dziesięciu uderzeń poniżej par Santos znalazł się na pierwszym miejscu. Lider po trzech rundach – Szwajcar Alec Roberts – zagrał dzisiaj 77 uderzeń, przez co spadł w klasyfikacji na 8. pozycję. Na drugim miejscu z wynikiem -9 jest Holender Ralph Miller, a trzecią lokatę zajął reprezentant Anglii Russ Berry.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl