PGA Polska Short Game Championship w Józefowie

PGA Polska Short Game Championship w Józefowie

  • Pierwsze w Polsce Mistrzostwa Krótkiej Gry w Golfa
  • Rywalizacja zawodowców z amatorami
  • Ostatni turniej PGA Polska w sezonie

Już 24 października w Golf Park Józefów odbędzie się PGA Polska Short Game Championship. Po raz pierwszy w Polsce zawodowcy i amatorzy będą mogli zmierzyć się w krótkiej grze na niełatwym 6-dołkowym polu w pobliżu Warszawy.

„Krótka gra jest podstawą wszystkiego. Każdy błąd, jaki wykonasz w długiej grze, będzie widoczny w krótkiej grze. Najlepiej jest więc pracować nad swoją techniką ulepszając ten element gry”, powiedział Peter Bronson.

PGA Polska Short Game Championship to nowatorski projekt PGA Polska i Golf Park Józefów. Turniej powstał, aby sprawdzić golfistów w krótkiej grze, która tak często jest pomijana w treningu, a jest jednym z najważniejszych elementów gry. „60 procent uderzeń na polu golfowym jest wykonywanych z odległości poniżej 100 metrów od flagi. Najważniejsze są uderzenia, jakie wykonujemy z 40-50 metrów od dołka. To one najbardziej wpływają na wynik. Łatwiej jest uzyskać postępy w golfie właśnie poprzez pracę nad krótką grą”, powiedział Jakub Budaj, trener Sobienie Performance Golf Academy.

Od tego roku pole w Józefowie stanie się PGA Polska Short Game Academy. Ze względu na fakt, iż Golf Park Józefów jest doskonałym ośrodkiem szkoleniowym do trenowania krótkiej gry, posiada zadaszony dwupiętrowy driving range oraz bardzo dobrze utrzymane, oświetlone także w nocy, 6 dołków, na których najlepiej szkolić ten element gry.

Zawodowcy walczą o 10 000 zł amatorzy o cenne nagrody rzeczowe. Turniej odbędzie się w formule match play. Wcześniej, wszyscy zawodnicy wezmą udział w rozgrywkach stroke play. Na podstawie wyników z tej rundy zostaną podzieleni na grupy, w ramach których będą walczyć o kolejne miejsca w klasyfikacji.

W PGA Polska Short Game Championship może wziąć udział maksymalnie 24 zawodników, zarówno zawodowców jak i amatorów. Na polu w Józefowie spotka się więc crème de la crème polskiego golfa. W turnieju już swój udział zapowiedział Peter Bronson, znany z tego, iż krótka gra nie ma dla niego tajemnic.

Po raz pierwszy w Polsce, już 24 października, zapraszamy do niezwykłej rywalizacji podczas PGA Polska Short Game Championship w Golf Park Józefów.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl