Kij golfowy W. Davidson wylicytowany

Kij golfowy wylicytowany
O 1125 zł wzbogaciło się konto 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy dzięki panu Filipowi Morawskiemu, który wylicytował drewniany kij golfowy przekazany przez senatora Andrzeja Persona.
– Miałem ten kij przez 20 lat i oddaję go z ciężkim sercem, ale dla dobra chorych dzieci i seniorów warto, żeby każdy coś poświęcił. W imieniu własnym i beneficjentów WOŚP dziękuję bardzo panu Filipowi, który okazał się najhojniejszy w gronie licytujących – powiedział senator Andrzej Person.
Drewniany kij golfowy W. Davidson pochodzi ze Szkocji, a data jego powstania szacowana jest na 1876 rok.
– O aukcji dowiedziałem się z telewizji. Andrzej Person wspomniał o niej komentując jeden z turniejów golfowych. Ponieważ mam w domu starą rakietę squashową i równie wiekowe narty, to uznałem, że kij golfowy będzie doskonałym uzupełnieniem kolekcji – zdradził zwycięzca licytacji.
Kwota uzyskana z tegorocznej licytacji jest rekordowa w gronie dotychczasowych aukcji senatora Andrzeja Persona na rzecz WOŚP. W latach ubiegłych wylicytowano koszulkę bramkarską z autografem Jerzego Dudka, olimpijski strój Polaków, rękawicę z autografem Mike’a Tysona oraz bilet na Wielkie Derby FC Barcelona – Real Madryt.
Więcej o licytacji będzie można usłyszeć w trakcie transmisji z Qatar Masters, który już od środy w C+ Sport.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl