Adrian Meronk „na szóstkę”

Adrian Meronk „na szóstkę”, jego drużyna blisko zwycięstwa

Najlepszy polski golfista-amator, Adrian Meronk zajął 6. miejsce w turnieju Seminole Intercollegiate, który w weekend odbył się w amerykańskim Tallahassee. Zwyciężył kolega Polaka
z drużyny – Islandczyk Gudmundur Kristjansson. Obaj golfiści walnie przyczynili się także
do zajęcia przez ich zespół The Buccaneers Tennessee, drugiego miejsca w klasyfikacji drużynowej, ulegając na ostatnich dołkach jedynie akademikom z Florydy.

Dla reprezentantów uczelni z Tennessee, rywalizacja na polu Southwood miała być okazją
do odbudowania się po słabym występie w poprzednich zawodach – General Hackler Championship. Jak się okazało, podopieczni trenera Freda Warrena wyciągnęli wnioski z niepowodzenia i udowodnili, że w trwającym sezonie NCAA stać ich na dobre rezultaty.

Adrian Meronk po raz kolejny potwierdził, że prezentuje równą i wysoką formę, mimo, że po pierwszej rundzie plasował się pod koniec trzeciej dziesiątki z 71 uderzeniami. Jednak w sobotę i niedzielę zagrał odpowiednio 67 i 70 uderzeń, notując przy tym dwa z trzech osiągniętych przez drużynę tzw. eagle (ukończenie dołka w dwóch uderzeniach mniej niż przewiduje to norma pola – przyp.red.). 21-latek z Wrocławia ambitnie do końca walczył o podium, ale ostatecznie zakończył rywalizację z wynikiem 208 uderzeń (-8).

Jestem umiarkowanie zadowolony, choć z pewnością mam lekki niedosyt ponieważ stać mnie było
na to, aby utrzymać zajmowane po drugiej rundzie trzecie miejsce. Stało się jednak inaczej,
ale na szczęście drużynowo pokazaliśmy, że mimo wcześniejszych rozczarowujących wyników,
nie można nas skreślać. Duża w tym zasługa mojego kolegi Gudmundura Kristjanssona, który zagrał rewelacyjnie. Cieszę się, że mogłem również przyczynić się do drugiego miejsca w klasyfikacji zespołowej – powiedział Adrian Meronk.

Dla Islandczyka było to pierwsze zwycięstwo w karierze, z jednoczesnym uczelnianym rekordem rundy, do której zakończenia w piątek potrzebował zaledwie 63 uderzeń. Teraz, przed „Niebiesko-Złotymi” z Tennessee dwa tygodnie przerwy, po których na początku kwietnia wezmą udział w Mason Rudolph Championship.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl