LOTOS Polish Open 2015 startuje za miesiąc!

 

Dwóch Polaków na podium najważniejszego golfowego wydarzenia w Polsce przestaje być już mrzonką, a staje się coraz bardziej realną perspektywą. Dobre starty polskich zawodników – Adriana Meronka podczas Palmer Cup i Mateusza Gradeckiego podczas Amateur Championship rozbudziły apetyt na więcej. Jak poradzą sobie podczas trzeciej edycji zawodowego turnieju golfowego LOTOS Polish Open, który rusza za miesiąc?

Adrian Meronk i Mateusz Gradecki to niewątpliwie dwaj najlepiej rokujący golfiści wśród rodaków. Pierwszy z nich określany jest mianem najlepszego polskiego golfisty amatora. Ten zaledwie 22-letni zawodnik już wielokrotnie dowiódł, że zasługuje na ten tytuł. Ostatnie tygodnie są dla niego pasmem sukcesów, a niewątpliwie największym z nich jest dobry rezultat w Palmer Cup, prestiżowej rywalizacji czołowych graczy akademickich z Europy i USA. Meronk zdobył 3,5 punktu dla swojej drużyny, która finalnie została pokonana przez przedstawicieli USA 12:18. Przegrana nie przeszkodziła jednak naszemu rodakowi w przyciągnięciu uwagi mediów – już sam start w akademickim odpowiedniku Pucharu Rydera jest dużą nobilitacją, która świadczy o ogromnym potencjale zawodnika i wróży mu duży sukces sportowy. Zdaniem prestiżowego magazynu “Golf World” Polak może być jednym z graczy, którzy w najbliższych latach będą błyszczeć na polach w cyklach European Tour czy PGA Tour.

Prawdziwy pokaz umiejętności Mateusza Gradeckiego można było z kolei podziwiać podczas Amateur Championship, rozgrywanych w tym roku na polach Carnoustie & Panmure nieopodal Dundee w Szkocji. Mistrzostwa amatorów są jednym z najważniejszych turniejów dla golfistów aspirujących do zawodowstwa. Gradecki doszedł do 1/8 finału tego prestiżowego wydarzenia, co jest najlepszym wynikiem golfisty z Polski w historii tego turnieju. Na drodze do ćwierćfinału stanęła mu walka z Anglikiem Seanem Towndrowem, który okazał się nieznacznie lepszy od naszego rodaka.

Talent obu zawodników będzie można podziwiać podczas turnieju LOTOS Polish Open 2015, który w dniach 27-29 lipca 2015r. zostanie rozegrany na polu Sierra Golf Club w Pętkowicach, nieopodal Trójmiasta. W ubiegłorocznej edycji turnieju, Adrian Meronk zdeklasował rywali i zdobył wysokie, piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. W rundzie finałowej wykonał 72 uderzenia, co w ogólnej klasyfikacji zapewniło mu dobry wyniki 3 poniżej Par. Do 9 dołka był on jednak wiceliderem turnieju LOTOS Polish Open 2014. Mateusz Gradecki po wyczerpującej walce z silnym wiatrem był 21. Zwycięzcą turnieju został reprezentant Austrii – Berni Reiter. LOTOS Polish Open 2014 - Adran Meronk

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl