Męczący weekend eliminacji WAGC!

Zdjęcia z turniejów tutaj :

Sierra

Postołowo

 

Męczący weekend eliminacji WAGC!
Dwa turnieje eliminacyjne dzień po dniu odbyły się na polu Sierra Golf Klub i w Postołowie. Dla większości golfistów położone wydawałoby się w pobliżu siebie pola naprawdę dzieli odległość prawie 100 km. Jednak dla kogoś, kto jedzie na turniej kilkaset kilometrów to blisko. Od czasu, gdy w Sierze udostępniono apartamenty, gdzie w doskonałych warunkach i przystępnej cenie można przenocować, atrakcyjność pola wzrosła a golfiści z odległych rejonów Polski nie są już rzadkością. Dlatego zapewne mimo mało zachęcającej prognozy pogody (zapowiadano deszcz i burze) wśród prawie stu nazwisk na liście startowej turnieju, sporo było reprezentantów klubów z całej Polski. O przewadze noclegu w apartamentach przekonał się jeden z uczestników, który mimo rezerwacji w pobliskim hotelu został z niego w mało elegancki sposób odprawiony z kwitkiem i musiał do późnej nocy szukać noclegu. Kiepskie prognozy pogodowe na szczęście się nie sprawdziły i oba turnieje przebiegły bez specjalnych zakłóceń pogodowych.
Sierra Golf Club.
W sobotę jako pierwszy z pakietu weekendowego odbył się dziesiąty już z kolei turniej eliminacyjny World Amateur Golfers Championship na polu Sierra Golf Club pod Wejherowem. W walce o awans do finału wzięło udział prawie 100 graczy. Pogoda dopisała, jednak we znaki golfistom dały piekielnie szybkie i dość twarde greeny. Piłki toczyły się po nich niczym po stołach, co powodowało czasami spory wzrost ciśnienia u niektórych graczy np. po 3 puttcie, który wcale nie okazywał się być ostatnim! Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że turniej w swoich grupach wygrali mistrzowie puttowania :)!
Poszczególne kategorie zwyciężyli:

grupa hcp 0 – 10,4 netto
1 Leszek Niewczas 74
2 Łukasiński Maciej 76
3 Brzoska Bartosz 77
grupa hcp 10,5 – 15,4 netto
1 Tomasz Wolf 67
2 Lesiński Ryszard 72
3 Smolnicki Włodzimierz 72

grupa hcp 15,5 – 20,4 netto
1 Ryszard Sobolewski 74
2 Aloksa:Majewska Aneta 74
3 Łazarczyk Waldemar 75
grupa hcp 20,5 – 25,4 netto
1 Joanna Sowa 73
2 Rutkowski Heronim 73
3 Żukowski Czesław 74

grupa hcp 25,5 – 36,0 netto
1 Tadeusz Leszczyński 68
2 Kwiatkowski Ireneusz 69
3 Ciesiołkiewicz Katarzyna 70
Diners Club Trophy kategoria brutto – Marcin Gniazdowski
Diners Club Trophy kategoria netto – Tadeusz Leszczyński

Wyniki konkursów dodatkowych:
SPAR Closest to the Pin – Marek Więcek
4MOVE Straightest Drive – Paweł Grzelak
Komu Group Closest to the Pin – Marek Więcek
CSV Longest Drive Kobiet – Katarzyna Bobińska
CSV Longest Drive Mężczyzn – Leszek Kunc

0148 0132 0140

Postołowo
Po eliminacji w Sierra Golf Club przenieśliśmy się do oddalonego o niecałe 100 kilometrów Postołowa, gdzie wystartowała kolejna, jedenasta runda eliminacyjna turnieju World Amateur Golfers Championship. Zapowiadało się nieszczególnie, bowiem o piątej rano mocno padało i wydawało się, że tym razem wróżbici od pogody trafili! Na szczęście przepowiadane opady deszczu, ustały przed rozpoczęciem gry, ale za to było niesamowicie duszno i gorąco, co w połączeniu z koszmarnie długim polem tworzyło spore wyzwanie. Gdy dodamy do tego dosyć szybkie greeny, przepastne bunkry, wielkie połacie rafów, często pokryte niezebranym sianem, to naprawdę można się było spocić. Nic zatem dziwnego, że hcp gry na tym polu różni się sporo od tego wytłoczonego na karcie PZG. Zastanawiam się, jaki jest cel takiego utrudniania pola dla amatorów? Może nieco opamiętania w dalszym budowaniu przeszkód sprawi informacja, że naprawdę kilku golfistów zarzekało się, że więcej na tym polu się nie pojawi. Pewnie zapomną o swojej porażce i kiedyś wrócą, ale to raczej szybko nie nastąpi. Trudność pola w Postołowie miała oczywiście wpływ na wyniki. Na liście odnotowaliśmy tylko sześć wyników poniżej 90 uderzeń! Tym bardziej szacunek budzi jedyny wynik z siódemką z przodu – to, 77 brutto Leszka Kunca z klubu Spring Valley Austria, który zwyciężył w grupie 0-10!

Stosunkowo dobre wyniki netto wystąpiły w wyższych handycapach, jest to wynik oczywiście dobrej gry zawodników jak i sporej liczby uderzeń dodanych do hcp gry. Miałem okazję grać we flajcie ze zwycięzcą grupy 20-25, który grał z hcp gry 34 (10 uderzeń więcej) i grał dobrze, czego efektem był wynik 64 netto i spełnienie marzeń, czyli nowy hcp zaczynający się od 1. Aktualny hcp Jacka wynosi obecnie 19,4. Jacek to fascynat golfa, buduje dziewięciodołkowe pole w Zielonej Górze i ogromny gaduła. Przyznam się, że ja również lubię pogadać podczas rundki, ale do Jacka mi jednak baaardzo daleko. 🙂
Tak jak w każdej eliminacji, turniejowi towarzyszyły konkursy dodatkowe. SPAR Closest to the Pin wygrał Zbigniew Kolasa, umieszczając piłeczkę w odległości 3,7 m od dołka. Najbliżej linii (30 cm) na dołku nr 1 w konkursie 4MOVE Straightest Drive znalazła się piłeczka Piotra Malissy. Tutaj chciałbym jeszcze słowo o Piotrze, z którym miałem przyjemność grać dzień wcześniej. Wydawało mi się, że wiele już w golfie widziałem, ale takiego swingu z przytupem a może raczej, z “przykrokiem” jeszcze nie! Sam nie raz byłem pytany jak trafiam w piłkę swoim wygibasem, ale to co robi Piotr to jest mistrzostwo świata! Bo żeby przed uderzeniem w trakcie zamachu zrobić jeszcze krok do przodu i pociągnąć z tego niezły, prosty drajw … Piotr nigdy nie brał lekcji jest samoukiem i do tego potrafi nas jeszcze zaskoczyć dość niekonwencjonalnym, acz skutecznym sposobem puttowania! Gdy więc traficie na polu na gościa, który gra z przytupem i puttuje stojąc twarzą do dołka, to na pewno będzie Piotr! Ale jak mawiają klasycy golfa w tej grze nie ma punktów za styl i wdzięk, tylko za efekty a te Piotr ma i to dobre!
Komu Group Closest to the Pin wygrał Krzysztof Puszko – 2,2 m od dołka. Najdłuższe drive’y należały do Marzenny Folty w kategorii kobiet oraz Krzysztofa Gringmanna w kategorii mężczyzn w konkursie CSV Longest Drive.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii turnieju WAGC:
grupa hcp 0 – 10,4 netto
1 Leszek Kunc, 65
2 Kordek Tomasz 71
3 Łukasiński Maciej 71

grupa hcp 10,5 – 15,4 netto
1 Marek Więcek 71
2 Onichowski Tomasz 73
3 Piechowski Piotr 73

grupa hcp 15,5 – 20,4 netto
1 Mariusz Pełka 69
2 Korgiel Krystian 69
3 Staniaszek Grzegorz 72

grupa hcp 20,5 – 25,4 netto
1 Jacek Kozłowski 64
2 Gringmann Krzysztof 71
3 Żukowski Czesław 72

grupa hcp 25,5 – 36,0 netto

1 Tadeusz Leszczyński 62

2 Madoń Andrzej 64

3 Malingowski Andrzej 68

Diners Club Trophy kategoria brutto – Piotr Malissa
Diners Club Trophy kategoria netto – Tadeusz Leszczyński

0071 0062 0059 0028

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl