Pierwszy Polak w Palmer Cup

Wielkie wyzwanie Adriana Meronka

Adrian Meronk to pierwszy Polak, który dostąpił zaszczytu gry w prestiżowym Palmer Cup. Najlepszy polski golfista-amator będzie reprezentował Europę w corocznym starciu z USA. Rywalizacja w Palmer Cup, który jest odpowiednikiem słynnego Ryder Cup wśród zawodowców, odbędzie się w dn. 12-14 czerwca na polu Rich Harvest Farms w Stanach Zjednoczonych.

Polski golfista jest szóstym zawodnikiem w historii swojej uczelni ETSU, który zagra
w tym prestiżowym spotkaniu. Meronk zapewnił sobie nominację poprzez znakomitą postawę w całym sezonie NCAA oraz wymaganą liczbę punktów rankingowych. 10-osobową reprezentację Europy uzupełniło czterech graczy wybranych przez trenerów.

Nominacja do gry w Palmer Cup jest jednym z moich największych sukcesów. To wielki zaszczyt znaleźć się wśród najlepszych golfistów-amatorów w Europie. Jestem dumny, ponieważ będę reprezentował nie tylko uczelnię ETSU, ale również swój kraj. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia rywalizacji – powiedział Adrian Meronk, który jako pierwszy golfista w historii będzie reprezentował Polskę w rozgrywkach Palmer Cup.

W naszym zespole na pewno liderem będzie Jon Rahm-Rodriguez (Arizona State),
który zajmuje 1. miejsce w rankingu WAGR. Jest to bardzo utalentowany zawodnik, prezentujący już drugi sezon z rzędu znakomitą formę. Ja jednak nie mam żadnych kompleksów i zamierzam udowodnić, że nominacja do gry w Palmer Cup nie była przypadkiem – dodał 22-letni Meronk.

Palmer Cup zostanie rozegrany w dn. 12-14 czerwca polu Rich Harvest Farms w stanie Illinois w USA. Najlepsi studenci z Europy zmierzą się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych złożoną z czołowych golfistów-amatorów. Bilans bezpośrednich starć to dziewięć zwycięstw USA, osiem wygranych Europy oraz jeden remis.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl