Dwa dni golfa na różnych polach, czyli Turniej o Puchar Starosty Kamieńskiego!

Dwa dni golfa na różnych polach, czyli Turniej o Puchar Starosty Kamieńskiego!
Udział w turniejach to ostatnio spore wyzwanie! Przynajmniej tych “nadmorskich”. Najpierw trzeba chcąc darować sobie przejazdy tam i z powrotem, znaleźć jakieś lokum , co graniczy wręcz z cudem potem jeszcze “przebić się” zakorkowaną przez niedzielnych kierowców z całego kraju trasę nad morze, by w skrajnych warunkach oddać się relaksowi jakim jest GOLF. Czasami trzeba mieć mocną wątrobę, bo przecież spotkamy starych , dawno nie widzianych znajomych….
Kamień Country Club – dzień pierwszy.
To urocze pole stosunkowo od niedawna na naszej golfowej mapie nie jest wcale łatwe, o czym przekonali się uczestnicy ostatnich zawodów. Wyniki nie powalały a na liście widniały tylko dwa z ósemką z przodu. Pole w kamieniu to takie dwa w jednym. Pierwsza dziewiątka parkowa, dosyć wąska z mnóstwem drzew wymaga sporej precyzji i rozwagi , druga typu links na otwartej przestrzeni z dwoma ostatnimi dołkami w lesie nie jest wcale łatwiejsza. Pole to doskonale weryfikuje mniemanie o naszych możliwościach golfowych i jak żadne inne potrafi upokorzyć. Jednak Kamień Country Club to pole na które chętnie się wraca nie tylko ze względu na walory golfowe, ale także dla tej takiej prawie rodzinnej atmosfery i oczywiście już legendarnego wręcz białego sera! 🙂 Pierwszy dzień zawodów udał się więc fantastycznie, a zapowiadane na ten dzień burze, szalały gdzieś daleko omijając Grębowo.
ABGC – dzień drugi.
Amber przywitał nas lekkim przemeblowaniem z winny awarii małego wężyka w barze, do remontu jest cała recepcja w której nie ma sporej części sufitu. Ale to nie problem dla graczy a raczej dla pracowników, którzy muszą na czas naprawy pracować w holu. Dzień zapowiadał się dobrze ciepło bez opadów, czyli pogoda wręcz idealna na golfa. I tak było mniej więcej do połowy rundy. Po czym czar prysł i z nieba zaczęło lać i tak już sobie lało i lało. Sam deszcz nie byłby jeszcze przeszkodą, ale temperatura spadła do 13 stopni i przestało być miło, zwłaszcza że większość z uczestników na takie warunki nie była przygotowana zwłaszcza, że to środek lata! Kilku zawodników więc zrejterowało, jednak większość zahartowanych golfistów bez przysłowiowej suchej nitki jednak dotrwała do końca.

DSC_7218
Turniej o Puchar Starosty Kamieńskiego rozgrywany na dwóch polach Kamień Country Club i Amber Baltic Golf Club wygrał z wynikiem 166, ośmiokrotny mistrz klubu ABGC Grzegorz Gawroński. Drugie miejsce zajął Paweł Grzelak (172) a trzecie Dariusz Jarosz (184).
Najlepszym wśród juniorów był Eryk Gawroński (180), a najlepsza w kategorii kobiet była Sławomira Konieczna. W klasyfikacji netto zwyciężył Adam Nowacki, który wyprzedził Romana Zwierkowskiego (II miejsce) i nestora szczecińskich golfistów Józefa Wilka (III miejsce).
W czasie ceremonii wręczania nagród Starosta Kamieński Józef Malec podziękował wszystkim uczestnikom i obiecał dalsze wspieranie turnieju i golfa w regionie. Turniej był sponsorowany przez Villa Hoff – Trzęsacz. Cukiernia Bojzan – Międzyzdroje, Hotele Marina, Amber Baltic, Aurora z Międzyzdrojów.

Zdjęcia z turnieju tutaj

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl