Adrian Meronk nie zagra w LOTOS Polish Open 2015

Adrian Meronk nie zagra w LOTOS Polish Open 2015

Adrian Meronk nie wystąpi w tegorocznej edycji turnieju LOTOS Polish Open w ramach zawodowej ligi Pro Golf Tour. Wrocławianin postanowił wycofać się z rywalizacji, ponieważ przez kilka ostatnich tygodni poważnie chorował,
co uniemożliwiło mu odpowiednie przygotowania i zaburzyło rytm treningowy.

Ostatnim turniejem Meronka, w którym wziął udział, były drużynowe mistrzostwa Polski rozegrane na przełomie czerwca i lipca. Następnie, zawodnik klubu Toya G&CC Wrocław pojechał z reprezentacją kraju do Szwecji na drużynowe mistrzostwa Europy, ale przez pięć dni rywalizacji nawet nie pojawił się na polu golfowym.

Na początku lipca dopadł mnie wirus, który spowodował odwodnienie organizmu oraz ogólne osłabienie. Po powrocie do Polski, przez ostatni tydzień w ogóle nie wychodziłem z domu. Lekarz zalecił mi odpoczynek i regenerację. Przez kilka tygodni praktycznie nie trenowałem, co spowodowało, że nie jestem należycie przygotowany do tak prestiżowego turnieju, jak LOTOS Polish Open. Nie chcę tam jechać w roli turysty, dlatego postanowiłem zrezygnować z udziału w rywalizacji i należycie przygotować się do indywidualnych mistrzostw Europy oraz U.S. Amateur, które czekają mnie już w sierpniu – powiedział Adrian Meronk.

W ubiegłorocznej edycji LOTOS Polish Open, Meronk został sklasyfikowany na znakomitej 5. pozycji. Teraz, zamierzał poprawić ten wynik, ale plany pokrzyżowała mu choroba, która zaburzyła rytm treningowy. Rywalizacja w ramach zawodowej ligi PGT odbędzie
się w dn. 27-29 lipca na polu Sierra GC. W sierpniu, Meronka czeka jednak zdecydowanie trudniejsze wyzwanie, ponieważ otrzymał zaproszenie do gry w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie dla golfistów-amatorów – U.S. Amateur. Dwa tygodnie wcześniej wystąpi w amatorskich indywidualnych mistrzostwach Europy. Rok temu zajął w nich 22. miejsce i był to najlepszy występ Polaka w historii.

Redakcja portalu
Redakcja portalu golfpl.com
http://www.tv-golf.pl